Budowlańcy bojkotują meczet przy Ground Zero

| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Andy Sullivan, budowlaniec i nowojorczyk od urodzenia, wziął sprawy w swoje ręce i wystąpił przeciwko budowie meczetu nazywanego Park51, mającego powstać w sąsiedztwie Strefy Zero.

Sullivan wezwał swoich kolegów po fachu, by odłożyli narzędzia i zbojkotowali budowę meczetu. Jako świadek ataków terrorystycznych z 11 września, był zszokowany wiadomością, że zostanie wybudowany meczet górujący nad zgliszczami World Trade Center.  Kiedy stało się jasne, że niewiele da się zrobić na drodze administracyjnej, żeby powstrzymać ten projekt, Sullivan zapoczątkował ruch 9/11 Hard Hat Pledge (Ślubowanie kasków), namawiając kolegów do odmowy wykonywania jakichkolwiek prac przy budowie meczetu.

„Nasz ruch powstał w akcie desperacji” – powiedział Sullivan w wywiadzie dla portalu Freedom Torch. „Odkąd pojawił się temat meczetu byłem bardzo zaniepokojony, sądziłem jednak, że grupy społeczne przy wsparciu wybranych przez nie urzędników utną sprawie łeb i nie trzeba będzie się o nic martwić. Teraz widzę, jak bardzo się pomyliłem. Dlatego musimy nadrobić stracony czas i przeciwstawić się tej budowie”.

Meczet w Ground Zero: "Widzisz
Meczet w Ground Zero: "Widzisz tamto miejsce? Tak to będzie doskonała lokalizacja dla meczetu"

Sullivan stwierdził, że najlepsze, co można zrobić w tej sytuacji, to wyjść z protestami na ulice. „Skończyłem z sądami, przesłuchaniami i głosowaniem. Postanowiłem po prostu pójść do ludzi, z którymi pracuję i zapytać: ‚Przepraszam, jakie są twoje odczucia w tej sprawie? Jeżeli jesteś tego samego zdania co ja, to czy staniesz ze mną ramię w ramię i wesprzesz tę sprawę nie wykonując żadnej pracy i nie przyczyniając się w żaden sposób do budowy meczetu w tym miejscu?’” – relacjonuje. „Reakcja była taka, jakbym dotknął czegoś tkwiącego głęboko w amerykańskiej mentalności i wystarczyło tylko wydobyć to na powierzchnię i pozwolić, żeby doszło do głosu”.

Sullivan wspomniał, że wydarzenia toczyły się powoli do momentu, kiedy zadzwonił do audycji „Rush Limbaugh Show”, dostał się na antenę i przedstawił sprawę ponad 20 milionom słuchaczy. „Kiedy sprawa pojawiła się na antenie, za sprawą kilku zdań Rusha Limbaugha powstał wokół niej spory ruch. Zanim się zorientowałem, zacząłem dostawać e-maile i deklaracje z Afganistanu, Iraku, Niemiec i Irlandii” – powiedział. Ruch Sullivana zgromadził tysiące zdeklarowanych zwolenników i wciąż zdobywa kolejnych.

Podczas gdy akcja Sullivana się rozwija, projekt budowy meczetu przeżywa stagnację. na początku lutego niedawno mianowany przywódca religijny inicjatywy Park51, imam Abdallah Adhami oznajmił że odchodzi z projektu, aby „poświęcić czas na skończenie swojej książki”. Jego rezygnacja miała miejsce zaledwie miesiąc po ogłoszeniu, że twarz Cordoba Initiative, Imam Feisal Abdul Rauf, rezygnuje z roli przywódcy i odegra mniejszą rolę, zasiadając jedynie w radzie nadzorczej projektu.(pj)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Caroline May

Tłumaczenie: Churchill

dailycaller.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook