Brytyjskie wojska będą wycofane z Afganistanu?

david-cameron
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron oświadczył we wtorek podczas niezapowiedzianej wizyty w Afganistanie, że wojska brytyjskie mogłyby zacząć się wycofywać z tego kraju już w 2011 r.

Zapytany w bazie Camp Bastion w prowincji Helmand (południe Afganistanu) o szanse częściowego wycofania wojsk w 2011 r., odparł: „Myślę, że to wciąż możliwe, ale oczywiście musimy nadal osiągać takie postępy jak do tej pory”.

Cameron, który przybył do Afganistanu w poniedziałek, odrzucił krytyczne opinie ze strony USA i Afganistanu dotyczące pełnienia misji przez żołnierzy brytyjskich.

W depeszach ujawnionych przez Wikileaks dyplomaci amerykańscy napisali, że wojska brytyjskie w stanowiącej bastion talibów prowincji Helmand „nie stają na wysokości zadania”. Jest w nich też cytowana opinia gubernatora prowincji, Gulaba Mangala, że wojska amerykańskie są „pilnie potrzebne”.

– Wypowiedzi te dotyczyły poprzedniego okresu, kiedy, jak wszyscy wiemy, nie było wystarczających sił w Helmandzie – oznajmił Cameron. – Byłem tu zaledwie trzy miesiące temu i wszystko się teraz układa w astronomicznym tempie – zaznaczył.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze