Brytyjskie państwo zapłaci za ekscesy islamisty

emdadur-choudhury2
| 24 komentarzy|
image_pdfimage_print

W porównaniu z zasiłkiem otrzymywanym od państwa, grzywna, którą otrzymał Emdadur Choudhury za obrażanie pamięci poległych żołnierzy, jest śmieszna.

11 listopada ubiegłego roku, Emdadur Choudhury wraz z innymi członkami ugrupowania Muzułmanie Przeciwko Krzyżowcom MAC krzyczeli: Brytyjscy żołnierze spłońcie w piekle!. Następnie spalili czerwone maki – symbol poległych brytyjskich żołnierzy. Demonstracja miała miejsce w momencie, kiedy miliony Brytyjczyków, rodziny poległych i ich koledzy, oddawali cześć brytyjskim żołnierzom poległym na frontach.

emdadur-choudhury2Sędzia Howard Riddle, nałożył na Choudhury’ego bardzo niską grzywnę, mimo że ukarał go za rozmyślną i świadomą obrazę zmarłych oraz tych, którzy ich opłakują.

Choudhury traktuje sprawę jako polityczną, a niska kara tylko potwierdza jego przypuszczenia: Ośmieszają się skazywać mnie za przestępstwo, które nie jest w rzeczywistości przestępstwem. To widać po karze jaką dostałem. To polityczna sprawa, twierdzi. Większą karę dostaję za brak biletu parkingowego, dodaje. Tę karę będę nosił jak odznakę na ramieniu. Zrobiłem to dla Allacha. Zrobiłem to, by uświadomić, że tak zwani żołnierze są przestępcami- uzasadnia swój czyn Choudhury.

Brytyjczycy są oburzeni. Saun Rusing, wiceprzewodniczący Narodowego Stowarzyszenia Weteranów Wojny w Zatoce i ich Rodzin przypomina: żołnierze ci dokonali najwyższego aktu poświęcenia. Czy ktoś pomyślałby, że takie czyny nie zasługują na więcej, niż 50 funtów kary. Jeżeli ktoś spaliłby Koran przed meczetem oni chcieliby dla niego kary śmierci.

Brytyjski „The Telegraph” dotarł do informacji, iż Choudhury, który za obrażanie brytyjskich żołnierzy został ukarany karą 50 funtów, od państwa otrzymuje miesięcznie 792 funty (ok. . 3 700 PLN) dodatków. W to wlicza się 240 funtów zasiłku dla osób pracujących o niskich dochodach (Working Tax Credit), 432 funty zasiłku na dzieci osób pracujących o dochodach poniżej ok. 60 tys. funtów rocznie (Child Tax Credit) oraz 120 funtów zasiłku na dzieci.(ziu)

JW. na podst. The Telegraph

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze