Brytyjskie islamistki: islam wyzwala kobiety

| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

W wideo zamieszczonym online islamistki w Wielkiej Brytanii reagują na porwanie 276 nigeryjskich dziewcząt, pytając, dlaczego Zachód jest “tak zaniepokojony” ich losem, skoro “rząd nigeryjski nie dba o te dziewczęta”, a „USA i Wielka Brytania nie dbają o dobrostan kobiet nawet we własnych krajach”. 

1

Islamistka brytyjska, twarz zakryta nikabem: „Porwanie 276 uczennic w Nigerii przez Boko Haram raz jeszcze skupiło uwagę świata na islamie i traktowaniu kobiet. Zdjęcia dziewcząt zakrytych chimarem (chusta na głowę] i dżilbabem [płaszcz], deklamujących wyznanie wiary, wzbudziły pytanie, czy te dziewczęta zostały zmuszone do przejścia na islam. Co powinno wzbudzić jeszcze więcej podejrzeń, to reakcja świata zachodniego na cały incydent porwania. USA, Izrael, Wielka Brytania, Francja i inne oferowały poparcie i pomoc w znalezieniu dziewcząt. Ale dlaczego tak się niepokoją o 276 dziewcząt nigeryjskich?

Faktem jest, że rząd nigeryjski nie dba o te dziewczęta, ani też [nie dbają o nie] rządy zachodnie. Zamiast tego mają własne interesy strategiczne i ekonomiczne w Nigerii. Prawdą jest, że sojusznicy obawiają się rosnącego poparcia krajów afrykańskich dla ustanowienie państwa islamskiego. Prawdą jest, że USA i Wielka Brytania nie dbają o dobrostan kobiet nawet we własnych krajach. […]

Druga islamistka brytyjska, twarz zakryta nikabem: W świetle tego nie jest niespodzianką, że dziesiątki tysięcy kobiet na całym świecie przyjmują co roku islam – ponieważ islam jest jedyną religią, która wyzwala kobiety z kajdan niewoli i uległości istotom ludzkim. […]

Nikt więc nie powinien być zdziwiony nawróceniem się na islam uczennic nigeryjskich. Modlimy się i prosimy Allaha o bezpieczny powrót wszystkich naszych sióstr, takich jak Aafia Sidiki, nasze siostry zapomniane w więzieniach saudyjskich i nasze siostry na całym świecie.

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska
Źródło: www.memri.org

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook