Chcą sparaliżować człowieka „za karę”

wheelchair
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Saudyjski sędzia zwrócił się do kilku szpitali, by sprawdzić, czy możliwe jest przecięcie rdzenia kręgowego oskarżonego, który spowodował w bójce paraliż innego mężczyzny – poinformowała Amnesty International. Według portalu BBC News, organizacja apeluje do władz saudyjskich o odstąpienie od ukarania medycznym paraliżem.wheelchair

Islamskie prawo w Arabii Saudyjskiej zezwala na stosowanie kar opartych na logice zemsty: skazanemu można wyłupić oko za oko, za zabicie człowieka grozi ścięcie głowy.
Amnesty International podkreśla jednak, że spowodowanie z premedytacją paraliżu jest tożsame z torturami. Celowe, świadome sparaliżowanie człowieka (…) byłoby złamaniem międzynarodowych zobowiązań dotyczących praw człowieka – podkreśla przedstawiciel organizacji Hassiba Hadj Sahraoui.

Doniesienia o poszukiwaniu szpitala, który podjąłby się wykonania medycznego paraliżu, pochodzą z miasta Tabuk. Brat mężczyzny, który został sparaliżowany po bójce z oskarżonym, poinformował agencję Associated Press, że jego poszkodowany brat zwrócił się do sędziego w Tobuku z prośbą o nałożenie kary zgodnej z prawem islamskim i równorzędnej z wyrządzoną krzywdą.
Więcej na: rmf24

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook