Bruksela: czternastoletni konstruktor bomb

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

 Policja aresztowała w dzielnicy Molenbeek w Brukseli czternastoletniego ekstremistę.

Według doniesień belgijskiej gazety „La Dernière Heure”, jego plecak był wypełniony materiałami wybuchowymi. Chłopiec w towarzystwie innych kolegów kręcił się w pobliżu jednego z placów budowy. Policja spostrzegła dym unoszący się nad budową i postanowiła skontrolować młodych ludzi. Okazało się, że chłopcy „bawili się” gaśnicą.

Jednak w plecaku jednego z nich policjanci znaleźli dużą ilość materiałów wybuchowych, a także butelkę z napisem „Allahu Akbar”. Po skontrolowaniu komputera właściciela plecaka okazało się, że wielokrotnie wyszukiwał on w sieci filmy wideo z instruktażem, jak konstruować bomby. Nastolatek bronił się, mówiąc, że jest fanem gier komputerowych oraz chemii i to dlatego próbował skonstruować bombę.

Policja aresztowała jeszcze trzech nastolatków, ale zostali oni wypuszczeni wkrótce potem, ponieważ żaden nie miał wcześniej konfliktów z prawem.

Rol na podst. www.dhnet.be

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze