Broń „zdolna strącić samolot” przejęta przez hiszpańską policję nim trafiła do terrorystów

broń hiszpania terroryści
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja w Hiszpanii przechwyciła 10 tysięcy sztuk broni o wartości 10 milionów euro, gotowej do sprzedaży na czarnym rynku organizacjom terrorystycznym i przestępczym, poinformowało w ubiegłym tygodniu ministerstwo spraw wewnętrznych.

Ministerstwo informuje, że wśród przejętej broni znalazły się m.in. karabiny Cetme, Bregmenn, Beretta, różne pistolety, a także kilka sztuk broni przeciwlotniczej „zdolnej do strącenia samolotu”. Akcję, w której zatrzymano 5 osób, przeprowadzono w północnej Hiszpanii w rejonie Bilbao i Barcelony. Śledczy byli pod wrażeniem skali i zdolności operacyjnej przestępczej siatki.

Przestępcy kupowali broń dezaktywowaną legalnie, następnie nabywając części niezbędne do jej ponownego uruchomienia nielegalnie wprowadzali broń do obrotu. Broń z takiego źródła, należąca wcześniej do Słowackiego wojska, użyta została przy zamachach w Paryżu na satyryczny magazyn „Charlie Hebdo”.

To nie jedyny związek sprawy z islamskim terroryzmem. Na trop siatki przestępców handlujących bronią śledczy wpadli prowadząc dochodzenie w sprawie broni użytej w zamachu na Muzeum Żydów w Brukseli 24 maja 2014 roku.

źródło: El PaisMinisterio del Interior

Od redakcji: O sprawie informują tylko media hiszpańskie, a poza Russia Today i brytyjskimi tabloidami w anglojęzycznych mediach cisza.

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook