Bractwo Muzułmańskie ma związki z ISIS

3
Safwat Hegazi podczas Arabskiej Wiosny (2013)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Były członek ISIS potwierdził związki Państwa Islamskiego z Bractwem Muzułmańskim w Egipcie.

Ali Kamal, młody Egipcjanin, dołączył do ISIS w Libii i był członkiem ugrupowania w latach 2012-2013, do czasu ucieczki do rodzinnego kraju. W obszernym wywiadzie dla egipskiego kanału telewizji satelitarnej Kamal mówił o swoich doświadczeniach w ISIS.

Kamal w egipskiej telewizji https://www.youtube.com/watch?v=kjp_i7aKISk
Kamal w egipskiej telewizji https://www.youtube.com/watch?v=kjp_i7aKISk

Odniósł się do do tego, że tzw. „Państwo Islamskie” (ISIS / ISIL) wysłało do Egiptu 100 000 dolarów na rekrutację. Rekruci byli następnie wysyłani przez terytorium Turcji do Syrii, gdzie walczyli w szeregach ISIS. Pieniądze były przekazywane przez prywatne osoby, często dostarczane własnymi samochodami, a także cinkciarzy będących członkami Bractwa Muzułmańskiego.

Kamal zwrócił uwagę na ścisły związek pomiędzy dżihadystami z ISIS a Bractwem Muzułmańskim w Egipcie. Na przykład, gdy wydało się, że władze egipskie chcą aresztować Safwata Hegaziego, prominentnego kaznodzieję Bractwa Muzułmańskiego i oficera politycznego, członkowie ISIS próbowali mu pomóc w ucieczce z Egiptu.

5
Hegazi (z lewej) w sądzie w Kairze (2014)

Hegaziego udało się ostatecznie zlokalizować i zidentyfikować pomimo przebrania, i aresztować na granicy egipsko-libijskiej. Szejk Salam, „emir” Batalionu Abusalim ISIS, pod którego kontrolą znajdowało się portowe miasto Darna we wschodniej Libii, osobiście czekał na Hegaziego po libijskiej stronie granicy. Kamal twierdził również, że Hegazi był odpowiedzialny za transfer broni z Libii dla dżihadystów w Syrii.

 

Xsara na podstawie:
https://clarionproject.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook