Bractwo Muzułmańskie finansuje Hamas

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Egipski dziennik „Al-Ahram” ujawnił materiały dotyczące finansowych i militarnych związków pomiędzy Bractwem Muzułmańskim i Hamasem.

Ibrahim Matar – przedstawiciel ruchu „Tatir” (Oczyszczenie) przekazał kopie dokumentów wskazujących na związek Khairata el-Shatera, wysokiej rangi przedstawiciela Bractwa Muzumańskiego, z działalnością terrorystyczną, prowadzoną na Półwyspie Synaj przeciwko egipskim siłom bezpieczeństwa. Ataki były przeprowadzone przez Al-Kaidę z pomocą zbrojnego skrzydła Hamasu, Brygad Al-Kassam.

Według „Al-Ahram”, El-Shater przekazał dużą sumę pieniędzy liderowi Al–Kaidy Aymanowi al-Zawahiriemu. Miało to na celu przejęcie przez Al-Zawahiriego kontroli nad radykalnymi islamskimi ugrupowaniami działającymi na Synaju. El-Shater przekazał także 5 milionów dolarów hamasowskim Brygadom Al-Kassam, żeby zachęcić je do wspierania działań terrorystycznych na rzecz Bractwa.

Matar oświadczył, że El-Shater był w kontakcie z wysokiej rangi dowódcami Brygad, takimi jak Marwan Issa i Muhammad Sanwar, odwiedził obóz treningowy Brygad i spotykał się z oficjelami Hamasu, włącznie z jego liderem, Ismailem Haniyehem.

Egipskie siły bezpieczeństwa zatrzymały El-Shatera w momencie próby przekroczenia granicy w Rafah. Znaleziono przy nim nagrania dokumentujące ćwiczenia wojskowe w Strefie Gazy.

Terroryści z Brygad Al.-Kassam modlą się w Strefie Gazy
Terroryści z Brygad Al.-Kassam modlą się w Strefie Gazy

El-Shater twierdzi, że koordynował program szkoleniowy agentów Bractwa Muzułmańskiego w Gazie z dowódcami Brygad Al-Kassam. Trening polegał na doskonaleniu umiejętności strzeleckich, budowania bomb, walki wręcz, a także użycia broni ciężkiej.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Hamas zaprzecza zarzutom, kwestionując autentyczność dokumentów i obwinia egipskie media o toczenie „wojny propagandowej” przeciwko ugrupowaniu.

Tłumaczenie: FrmFtr/p

Źródło: www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/174389#.UpyJtqWrYwJ

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook