Bractwo Ligi Muzułmańskiej w RP, cz.2 – Wielka Brytania

Współzałożycielem Muslim Association of Britain (MAB), brytyjskiej gałęzi Bractwa Muzułmańskiego, jest Mohammed Kassem Sawalha, urodzony w Samarii, gdzie zakładał struktury Hamasu. Instruował poszczególnych dowódców do tworzenia sieci zbrojnych na tych terenach.

 

Mumammad Swalha założyciel brytyjskiej gałęzi Bractwa Muzułmańskiego

 

Po wykryciu jego działalności był poszukiwany przez Izrael, uciekł do Jordanii, a stamtąd do Wielkiej Brytanii, gdzie ciągle aktywnie wspiera Hamas współdziałając ze skrajnie lewicowymi ugrupowaniami. W roku 2009 podpisał wspólnie z innymi członkami Bractwa Deklarację Stambulską, w której wychwala zwycięski dżihad Hamasu w Strefie Gazy. Tekst rozpoczyna się od fundamentalistycznych określeń, jakoby ludzie związani z tą inicjatywą czy ruchem Bractwa byli jedyną wierną islamowi grupą. W dokumencie krytykuje się m.in. wstrzymanie pomocy dla Gazy, dopóki przechodzić będzie ona przez ręce Hamasu.

http://www.terrorism-info.org.il/malam_multimedia/English/eng_n/html/hamas_e095.htm

http://v7europe.com/v7-reports/47-how-britain-helps-hamas-a-the-muslim-brotherhood-.html?start=1

Winni ci, co przetrwali obozy

Propaganda Bractwa Muzulmanskiego

Propaganda Muslim Association of Britain (MAB) brytyjskiej gałęźi Bractwa Muzulmanskiego

MAB zamieściła prezentację,  w której porównuje los żydowskich dzieci z II wojny światowej do losu dzieci w Palestynie. Obwinia za całą sytuację wnuków  tych, którzy przetrwali obozy. Czy idąc tym tropem myślowym można wysnuć wniosek, że lepiej by było, gdyby nie przetrwali?

http://globalmbreport.com/?p=1996

Pomoc dla Haiti przez organizacje finansujące terroryzm

MAB i MCB (Muslim Council of  Britain) wezwały muzułmanów do pomocy dla poszkodowanych w trzęsieniu Haitańczyków, wyznaczając w tym celu organizacje, wśród których znalazły się głównie Muslim Aid, Muslim Hands, Human Relief International i Human Appeal, wszystkie będące członkami Unii Dobra, zakazanej w Izraelu, a w Stanach Zjednoczonych będącej na liście organizacji wspierających terroryzm.

http://globalmbreport.com/?p=1886

Terrorystyczne personalia

 

Umar Faruk Abdulmutallab

 

Umar Farouk Abdulmutallab, oskarżony o próbę wysadzenia samolotu lecącego z Londynu do Stanów Zjednoczonych, okazał się być przez 2 lata prezesem oddziału FOSIS (Federation of Student Islamic Societies) na University College London (UCL). FOSIS jest silnie powiązana z MAB personalnie, jak też większość zapraszanych na sympozja gości pochodzi z MAB.

Kiedy policja w toku śledztwa związanego z próbą wysadzenia samolotu otrzymała dane personalne studentów muzułmańskich UCL, FOSIS, pomimo tak haniebnego związku ze sprawą, groziło uniwersytetowi procesem sądowym.

http://www.thisislondon.co.uk/standard/article-23821161-muslim-students-could-sue-ucl-for-releasing-details.do

http://globalmbreport.com/?p=1761

Nowym przewodniczącym MAB został  Alamin Belhaj, w raportach organizacji naukowych wymieniany jako szef Libijskiej Grupy Islamskiej (LIG) w Wielkiej Brytanii oraz Tunezyjskiego Frontu Islamskiego (TIF). LIG uznawany jest przez Stany Zjednoczone jako część Bractwa Muzułmańskiego, natomiast TIF ponosi odpowiedzialność za zabójstwo czterech policjantów i wzywanie obcokrajowców, by opuścili Tunezję

http://globalmbreport.com/?p=1720

Anwar al-Awlaki

Anwar al-Awlaki

MAB zapraszała na prowadzone przez siebie konferencje, w charakterze mówcy, Anwara al-Awlakiego. Nie tylko jednak MAB pragnęło edukacji od al-Alwakiego, również morderca z Fort Hood, Nidal Malik Hasan, kontaktował się z nim przed zamachem.

http://globalmbreport.com/?p=1707

Inne środki, cel ten sam

Dżihadyści tacy jak Al-Kaida nie cierpią Bractwa Muzułmańskiego i innych ruchów politycznych. Nie jest tak bynajmniej z tego powodu, że Bractwo wybiera liberalną  demokrację. Obydwa ugrupowania mają podobne cele, wybrały inne drogi, a zatem odwołują się do tych samych grup społecznych i tam walczą o wpływy.

http://www.globalmbreport.net/?p=1127

Bractwo wpływa na wybory

Ken Livingstone

Ken Livingstone

Członkowie BMI przed wyborami do władz lokalnych w Londynie rozklejali plakaty mające pomóc Kenowi Livingstone’owi pozostać na urzędzie na kolejną kadencję. Plakaty ostrzegały, że jego konkurencja „zakaże Koranu” i „nienawidzi muzułmanów” – co nie było prawdą.  Prawdziwa wypowiedź Borisa Johnsona brzmiała: „Proponowany zakaz podżegania do religijnej nienawiści nie ma sensu, chyba że będzie jednocześnie oznaczał zakaz dla samego Koranu.”

http://www.globalmbreport.net/?p=825

Tymczasem MAB opublikowało przewodnik dla „obywatela muzułmanina”, w którym jasno stwierdza, w islamie nie ma rozdziału między państwem a religią. Jednak w sytuacji, w jakiej się znajdują muzułmanie, mogą oni wziąć udział  w wyborach pod warunkiem, że kandydat przyniesie pożytek muzułmanom. „Uważam uczestnictwo muzułmanów w polityce, szczególnie w krajach niemuzułmańskich, za formę dżihadu. (…) Głupio byłoby nie brać udziału w procesie politycznym, który nada kształt naszej przyszłości i przyszłości islamu. Muzułmanie powinni (…) wystawić  kandydatów do wszystkich głównych, poważnych i niezależnych partii,”  czytamy w przewodniku. Głosowanie zdaniem autorów nie oznacza akceptacji sekularnego systemu, jest jedynie wyborem tych kandydatów, którzy najlepiej służą interesom muzułmanów.

Wysadziłbym się dla dobra Palestyny

Azzam al -Tamimi

Azzam al -Tamimi

Jeden z liderów MAB, Azzam al-Tamimi, stwierdził w wywiadzie dla BBC, że dobrowolnie przeprowadziłby samobójczy atak przeciwko Izraelowi.  „Poświęcenie siebie dla Palestyny jest szlachetnym celem”, powiedział. „To prosta droga sprawienia radości Bogu i zrobiłbym to, gdybym miał  możliwość.” Pomimo że MAB prezentuje się jako umiarkowane, posłanka Partii Pracy Louise Ellman twierdzi, że MAB jest „ekstremistyczną grupą”, której członkowie raz za razem bronią zamachów samobójczych w Izraelu.

Bractwo broni Tamimiego jako jednego z głównych politycznych ideologów MAB, a posłance Ellman zarzuca wprowadzanie podziałów w społeczności islamskiej i stygmatyzowanie muzułmanów.

W roku 2005 otworzono ponownie meczet Finsbury Park, zamknięty z powodu działalności radykała Abu Hamzy. Jednym z pięciu zarządzających meczetem z ramienia MAB został Mohammed Kassem Sawalha, uznany przez amerykańskie sądy za wyższego rangą aktywistę Hamasu odpowiedzialnego za zamachy na Zachodnim Brzegu w latach 90.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-376861/Terror-link-moderate-Muslims-London-rally.html

Żydowskie wampiry przerabiają dzieci na macę

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Znamy średniowieczne i późniejsze antysemickie pogłoski, że Żydzi upuszczają dzieciom krew i przerabiają je na macę. Czy daleko uciekliśmy od ciemnoty? Szwedzka gazeta Aftonbladet twierdziła, że żydowscy żołnierze pozbawiają Palestyńskie dzieci organów na przeszczepy. Dwa tygodnie później arabski dziennik al-Marada poszedł tym tropem i stwierdził, że algierskie dzieci porywane są przez „żydowskie środowiska”, szmuglowane do Maroka w celu wycięcia organów i eksportu do Stanów Zjednoczonych i Izraela. Temat podchwyciła Press TV, irańska rządowa tuba nadająca w Londynie po angielsku (jednym z jej pracowników jest Tariq Ramadan), aż w końcu trafił on na stronę MAB, gdzie mówi się o „amerykańskich Żydach”, „siatce prowadzonej przez Żydów” itd.

To nie pierwszy tego typu wybryk organizacji otrzymującej rządowe wsparcie. W 2000 roku newsletter MAB „New Dawn” (Nowy Świt) opublikował pamflet „Żydowskie zagrożenie dla amerykańskiego społeczeństwa”, który będąc rzekomo napisany przez Benjamina Franklina został rozpowszechniony  przez nazistów w latach 50’ XX wieku. Pamflet ostrzega, że Żydzi są wampirami, które zniszczą każde społeczeństwo.

MAB nie przeprosiło ani nie wycofało się z tej antysemickiej propagandy. Said Ferjani, szef do spraw polityki i PR w MAB stwierdził, że „nie zmyśliliśmy tego. Widziałem reportaż [o tym] na Al-Jazeera.”

Krytyka z jaką spotyka się MAB ze strony publicznych mediów, jest odrzucana bez argumentów, ponieważ media te, jak BBC, kontrolowane są zdaniem MAB przez syjonistyczne lobby.

http://thecst.org.uk/blog/?p=579

http://www.hurryupharry.org/2009/09/20/said-ferjani-not-fit-for-public-purpose/

http://www.jihadwatch.org/2005/08/muslim-association-of-britain-reacts-to-bbc-report-its-all-because-of-the-zionist-lobby.html

Ahmed Al-Rawi popiera ataki na Brytyjczyków w Iraku

Ahmed Al Rawi, były przewodniczący FIOE, popiera ataki terrorystyczne w Iraku i Palestynie przeciwko brytyjskim żołnierzom, będąc jednocześnie gościem tego państwa. „Wzywamy naszych arabskich i muzułmańskich ludzi i wszystkie autorytety religijne i siły wyzwalające wszędzie, by przeciwstawić się okupacji i bestialskim przestępstwom w Iraku i Palestynie, przez dostarczenie wszelkiego rodzaju materialnego i moralnego wsparcia dla tego honorowego oporu (…) aż nadejdzie zwycięstwo Boga,” oznajmia podpisana przez niego deklaracja. Wyjaśnia to dla „The Times”: “Moja opinia o tej okupacji jest taka, że jest ona nielegalna. Nie mógłbym nazwać oporu, nawet zbrojnego oporu dla tej okupacji, nie mógłbym nawet rozważać go jako kryminalnego.” Czy do tego oporu zalicza się wysadzanie przedszkoli w Iraku?

http://www.hurryupharry.org/2009/03/23/minabs-extremist/

Chcemy szariatu i kalifatu, i mamy do tego prawo

MAB wspólnie z innymi organizacjami muzułmańskimi twierdzi, że chęć tworzenia kalifatu i wprowadzania szariatu nie jest ekstremistycznym poglądem politycznym. Z pewnością nie, tego samego chcieli przecież Hassan Banna i Said Qtub, założyciele Bractwa i protoplaści współczesnych fundamentalistów, więc jak mogłoby być ekstremizmem.

http://littlegreenfootballs.com/weblog/?entry=17074

Hamas wspierany przez MAB grozi Wielkiej Brytanii.

Szejk Ibrahim Mudeiras, popularny lider palestyński, w nadawanej w telewizji piątkowej ceremonii powiedział:  „Korzystamy z tej możliwości, żeby pociągnąć Wielką Brytanię do odpowiedzialności i powiedzieć, że jest zemsta, której nie możemy zapomnieć. Nie możemy zapomnieć odwetu, który chcemy wziąć na Wielkiej Brytanii. Uważamy Wielką Brytanię za odpowiedzialną za to, co dzieje się w Palestynie. (…) Jeżeli pomożecie Allachowi (szerzyć islam), Allach da wam zwycięstwo. Kiedyś rządziliśmy światem i dzień ten znów nadejdzie, z wolą Bożą, że będziemy rządzić całym światem. Nadejdzie dzień, że będziemy rządzić Stanami Zjednoczonymi, nadejdzie dzień, że będziemy rządzić Wielką Brytanią, będziemy rządzić całym światem (i wszyscy będą żyli w pokoju i komforcie pod naszymi rządami) poza Żydami.”

http://www.militantislammonitor.org/article/id/662

Niech się wstydzi ten, co widzi

Brytyjska telewizja Channel 4 opublikowała film dokumentalny, zrobiony z ukrytej kamery w meczetach. Film przedstawiał wiele kazań radykalnych w treści, włącznie z nawoływaniem do dezintegracji brytyjskiego państwa. Zamiast ścigać ekstremistów, policja po skardze MAB oskarżyła Channel 4 o podżeganie do nienawiści na tle religijnym poprzez demonizowanie islamu.

http://www.thetrumpet.com/index.php?q=5743.4099.0.0

W obronie ludobójcy Bashira

MAB protestuje przeciwko wydaniu Omara Bashira, byłego prezydenta Sudanu, Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu, który chce postawić mu zarzuty ludobójstwa w Darfurze. Zdaniem MAB winne są międzynarodowe organizacja, które nie działały mądrze w sprawie kryzysu w Darfurze. Za niedopuszczalne uważa też  MAB przypuszczanie ataków na głowy państw, gdyż podminowuje to zasadę suwerenności. Czy kiedy chodziło o zbrodnie Milosevica w Bośni na muzułmanach, MAB wyznawało ten sam pogląd?

http://mabonline.net/?p=898

MAB „cywilizuje” radykalny meczet

MAB miało brać czynny udział  w ucywilizowaniu meczetu Finsbury, gdzie poprzednio rekrutował dla Al-Kaidy imam Abu Hamza, skazany na 7 lat więzienia za podżeganie do zabójstwa i podżeganie do nienawiści. Jednak wkrótce po przejęciu kontroli przez MAB okazało się, że zarząd meczetu sfałszował na dokumentach prawnych podpisy jednego z jego członków, muzułmańskiego parlamentarzysty Khalida Mahmooda. Twierdzi on, że jego podpis został podrobiony na deklaracji ustanowienia powiernictwa, wysłanej w marcu 2008 do Komisji Charytatywnej, żeby zademonstrować, że działanie meczetu ma prawne podstawy. Rezygnując z członkostwa w zarządzie Khalid Mahmood powiedział: „Nie wydaje mi się, bym mógł pracować z tymi ludźmi. Niektóre z tych rzeczy zostały zrobione zupełnie nie w porządku, włączając w to sfałszowanie mojego podpisu.”

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/politics/article7078865.ece

Oprac. Jan Wójcik

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign