Bractwo, Al-Kaida, ISIS – triumwirat dżihadystyczny

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Bliski związek Al-Kaidy z Bractwem Muzułmańskim został ujawniony dzięki dokumentom skonfiskowanym przez CIA podczas akcji, w której zginął Osama bin Laden.

Dokumenty te pokazują, że ideologia bin Ladena od samego początku była powiązana z Bractwem. „Byłem oddany Bractwu Muzułmańskiemu, pomimo ich ograniczonego programu nauczania – napisał szef Al-Kaidy w jednym z ujawnionych dokumentów. – Nie było nikogo, kto by mnie prowadził tak jak Bractwo, to był naturalny instynkt”.

Związek między ISIS a Bractwem również staje się coraz bardziej oczywisty. Niedawno Bractwo Muzułmańskie w Egipcie podjęło w międzynarodowej prasie kwestię znikania jego członków. Bractwo obarczyło egipskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odpowiedzialnością za „znikanie bez wieści” młodych aktywistów. Twierdzono, że rząd następnie obciąża członków BM przestępstwami, których nie popełnili lub ich po prostu likwiduje.

Ostatnio jednak pojawiły się zdjęcia tych „uprowadzonych” młodych ludzi, z których wynika jednoznacznie, że nie zostali oni uprowadzeni przez egipski rząd, lecz zamiast tego dołączyli do ISIS.

Jeden z członków Bractwa, trzydziestoletni Abdulrahman Usama, „zaginął” 10 kwietnia. Na początku listopada został zabity w rejonie Oazy Siwa podczas ataku na egipskie siły policyjne.

BL, na podst. https://clarionproject.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook