Biznesmeni z Turcji i żacy z Ukrainy podbiją Poznań?

| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Berk Erturul i Mehmet Getin mieszkają w Poznaniu od kilku lat. Obaj jeszcze studiują, ale zapowiadają, że swoją przyszłość wiążą właśnie ze stolicą Wielkopolski. – Chcemy tutaj otworzyć firmę, cały czas obserwujemy, w co byłoby najlepiej zainwestować – mówią Turcy.

studenci-z-turcji-w-poznaniuIch zdaniem rodowici poznaniacy przygotowali się na to, by przyjmować coraz większą liczbę obcokrajowców. – Ludzie są otwarci, mili i pomocni. Nie spotkałem się tutaj z żadnymi objawami rasizmu – stwierdza Berk Erturul.

Takich osób jak Berk i Mehmet ma być w Poznaniu już za kilka lat o kilkadziesiąt tysięcy więcej. Zdaniem Rafała Janowicza, prezesa firmy Pentor, ten trend będzie się z roku na rok nasilał. Potwierdzają to badania przygotowywane przez prof. Ryszard Cichocki. Socjolog ten analizuje, jak Poznań i Wielkopolska mają wyglądać w 2030 r. Z pierwszych jego szacunków wynika, że już w nadchodzącej dekadzie w mieście oraz okolicznych gminach ma się pojawić kilkadziesiąt tys. obcokrajowców. W ciągu 9 lat w stolicy Wielkopolski może zamieszkać nawet 30 tys. osób spoza Polski. Imigranci mają do nas przybywać w poszukiwaniu dobrej pracy i lepszych zarobków.

więcej na: http://poznan.naszemiasto.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook