Bicie żony jako „przejaw miłości i troski”

1
Zdjęcie ilustracyjne
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Podczas jednego z egzaminów dla starszych klas szkół publicznych w Malezji padło pytanie o wymienienie akceptowalnych sposobów „bicia nieposłusznej żony”.

Aktywistka Siti Kasim zamieściła zadanie egzaminacyjne na Facebooku, pytając ministra edukacji: „I właśnie tego nasze dzieci uczą się w szkole?”. Pytanie pochodzi z egzaminu modelowego z 2018 roku, zalecanego przez władze oświatowe.

Zadanie brzmi: „Zasady bicia nieposłusznej żony”. Towarzyszące mu ilustracje przedstawiają dwa sposoby – „nie za mocno, aby nie spowodować poważnych obrażeń” i „nie w delikatne miejsca”. Uczniowie mają dopisać trzecią zasadę bicia żony.

Siti Kasim powiedziała później: „Nie powinniśmy uczyć naszych dzieci takich głupot w szkołach. Jeśli naprawdę chcą nauczać islamu w szkole, powinno się uczyć również jego innych interpretacji. Niech uczniowie zdecydują, która z nich jest najlepsza w islamie, zgodnie z Koranem, który uczy przecież tylko miłosierdzia i współczucia”.

Clarion Project wcześniej informował o książce rozpowszechnianej w Toronto przez islamską grupę propagującą bicie kobiet („w odpowiednich okolicznościach”).

Bicie żony jest w tej publikacji postrzegane jako trzeci i ostatni etap „dyscypliny”, używanej „do zdyscyplinowania żony oskarżonej o niemoralne zachowanie”. Książka instruuje, jak należy to zrobić: „Należy bić tak, by nie połamać kości, nie zostawiać siniaków na ciele oraz unikać bicia w twarz lub szczególnie wrażliwe miejsca”.

W dalszej części książki stwierdzono, że według psychologów bicie jest skuteczne w przypadku dwóch rodzajów kobiet. „Pierwszy typ: kobiety o silnej woli, wymagające i prowokujące. Są to kobiety, które lubią kontrolować i kierować sprawami swoich mężów, rozstawiając ich po kątach, rozkazując im i dając polecenia.” „Drugi typ: uległe lub wyciszone kobiety. Te kobiety mogą nawet czasami lubić bicie, traktując bicie jako przejaw miłości i troski… ”

Książka została napisana przez saudyjskiego uczonego dr Abdul-Rahman al-Sheha i wydrukowana przez saudyjską organizację Muslim World League. Porównuje bicie żony do dania klapsa krnąbrnemu dziecku oraz do gorzkiego lekarstwa, które chory z przyjemnością zje, aby wyleczyć się z dolegliwości.

Oprac. GB na podst.: https://clarionproject.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze