Biała Al-Kaida w Kosowie

arif-uka
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Serbski ekspert ds. terroryzmu Darko Trifunovic twierdzi, że kosowski Albańczyk, który zabił w Niemczech dwóch amerykańskich żołnierzy należy do „białej” Al-Kaidy, do której został zwerbowany w jej siedzibie na Bałkanach, czyli w Kosowie.

Albański terrorysta Arif Uka pochodzi z Kosovskiej Mitrovicy, miasta, które również jest ośrodkiem rekrutacji dla „białej” Al-Kaidy. Kierują nim byli żołnierze Armii Wyzwolenia Kosowa (The Kosovo Liberation Army-KLA – przyp. tłum.) a finansują je Saudyjczycy, twierdzi inny ekspert Zoran Dragisic. Dziadek Uki był muzułmańskim imamem w miejscowości Zabar. Określenie „Biała” al-Kaida odnosi się do muzułmańskich terrorystów w rodzaju Albańczyka Uki, który ma rysy europejskie i z łatwością może wtopić się w zachodnie społeczeństwo jako tzw. uśpiony terrorysta.

arif-ukaDragisic twierdzi, że kosowski Albańczyk Ekhrem Avdiya jest liderem „Kosowskiego Biura Islamskiego” w Kosovskiej Mitrovicy, założonego w 1998r. i finansowanego przez Saudyjczyków. Jego celem jest przekazywanie środków na cele terrorystyczne i rekrutowanie albańskich muzułmanów do ataków terrorystycznych. Większość z nich pochodzi z szeregów KLA. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Kosovskiej Mitrovicy, grupa członków Al-Kaidy była ścigana, byli wśród nich Ekhrem Avdiyu, Hadzmadin Laush i Shpen Kopriva , twierdzi Dragisic. W 2001 roku, pod presją USA ludzie ci zostali zwolnieni z więzienia, dodaje, a Avdiyu powrócił do prowadzenia Biura Islamskiego. Avdiyu znany jest również jako terrorysta Abu Sheib.

Trifunovic twierdzi, że kosowski odłam Al-Kaidy nosi nazwę Abu Bekir Sadik. Avdiyu jest absolwentem Uniwersytetu w Medynie w Arabii Saudyjskiej i przeszedł szkolenie dla terrorystów w obozie szkoleniowym Host w Afganistanie. Uczestniczył również w szkoleniu terrorystycznym w Jablanicy, w pobliżu Tesanj w Bośni. Tesanj jest, nawiasem mówiąc, politycznie kontrolowany przez rodzinę bośniackich muzułmanów  nazwiskiem Ljevakovicz. Jeden z Ljevakoviczów – Enes – pisuje dla magazynu wydawanego przez kanadyjskiego lidera bośniackich muzułmanów Emira Ramica, który oskarża Trifkovica [Serge Trifkovic, pisarz serbski – red.] o negowanie ludobójstwa. Trifunovic twierdzi, że Abu Bekir Sadik powstało w 1998 roku dzięki pomocy Abdulaha Dunamana, który prowadził organizację humanitarną o nazwie Biuro Pomocy Islamskiej. Grupa ta była finansowana przez Arabię Saudyjską i działała poza Bośnią. Obecnie Abu Bekir Sadik znajduje się w zdominowanej przez Albańczyków części Kosovskiej Mitrovicy, w gminie Tamnik. Jej członkowie spotykają się w lokalnej kawiarni Besa i hotelu Palas przy wjeździe do miasta.

Abu Bekir Sadik składa się z 30 terrorystów, wśród nich są Shpend Kopriva, Muhamed Avdiya, Sami Hoti, Alia Hoti, Besim Ismaili, Ertan Bitiqi, Ahmed Hoxa, Lulyzam Imeri, Nedzmedin Laush i Arif Krasniqi, twierdzi Trifunovic. Abu Bekir Sadik ściśle współpracuje z inną islamską grupą terrorystyczną kosowskich Albańczyków kierowaną przez Rahmana Ramę.(rol)

Tłumaczenie: JK


Źródło:http://www.pakistanchristianpost.com/headlinenewsd.php?hnewsid=2758

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze