Bekon raniący uczucia religijne

bacon
| 16 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zwycięstwo zdrowego rozsądku: właścicielka baru wygrywa sprawę o usunięcie wentylatora w swoim barze po tym jak, jej sąsiedzi stwierdzili, że “zapach bekonu razi muzułmanów”.

bacon

Właścicielka baru w Stockport zwyciężyła w sześciomiesięcznej walce sądowej o prawo do smażenia bekonu. Beverley Akciecek rozkazano zdemontować wentylator w lokalu, gdy jeden z sąsiadów powiedział Radzie Miasta, że jego muzułmańscy przyjaciele odmawiają odwiedzin w jego domu z powodu “brzydkiego zapachu”. Pani Akciecek i jej mąż Cetin, który sam jest tureckim muzułmaninem, spędzili miesiące walcząc, opłacając prawników i martwiąc się o przyszłość swojego interesu.

Teraz inspektorat budowlany oznajmił, że mogą oni dalej mieć wentylator w swoim barze Snack Shack w Stockport. Radzie Miasta rozkazano zapłacić koszty sądowe, mogące sięgać nawet do 5 tysięcy funtów. Pani Akciecek, matka siódemki dzieci, powiedziała: “To zwycięstwo zdrowego rozsądku, ale od początku nie powinniśmy być postawieni w takiej sytuacji. Otrzymaliśmy wiele wsparcia od społeczności muzułmańskiej. Byli tym rozwścieczeni”.

Pracująca po 50 godzin tygodniowo para przejęła bar w 2007 roku. Z powodu wymogów formalnych wymienili pracujący w lokalu od sześciu lat wentylator na nowoczesny model. Twierdzą, że nie otrzymali wcześniej żadnych skarg, pierwsze pojawiły się 18 miesięcy temu. Otrzymali wtedy list od służb ochrony środowiska, mówiący, że ich sąsiad Graham Webb-Lee poskarżył się na zapachy.
„Wentylator znajduje się pół metra od moich drzwi wejściowych. Każdego ranka ten zapach przedostaje się przez nie i sprawia, że jest mi niedobrze. Mam wielu muzułmańskich przyjaciół. Nie chcą mnie odwiedzać, bo nie są w stanie znieść zapachu bekonu” – mówi Graham Webb-Lee, sąsiad.

Pani Akciecek powiedziała: “To wydaje mi się po prostu szalone. Przyjaciele Cetina odwiedzają nasz bar regularnie – są muzułmanami, a przychodzą kilka razy w tygodniu. Muzułmanie przychodzą do nas na tosty serowe. Cetin sam przygotowuje jedzenie – smaży też bekon. Kiedy idziemy do jakiegoś baru, mojego męża nie razi zapach bekonu.(p)

Tłum. Veronica Franco

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1371511/Cafe-owner-Beverley-Akciecek-wins-extractor-fan-appeal-bacon-smell-offends-Muslims.html#ixzz1IHMOXSH4

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze