Bassam Tibi o „euroislamie” i perspektywach integracji muzułmanów w Europie

b35511578c86ab39b91c70645d393d08v1_max_755x425_b3535db83dc50e27c1bb1392364c95a2
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Czołowy propagator reformy islamu, twórca idei islamu europejskiego, obecnie odcięty przez rząd Merkel od debaty publicznej w Niemczech, mówi w wywiadzie przeprowadzonym przez Jana Wójcika dla WP, m.in. o tym:

Dlaczego „euroislam” w Niemczech się nie powiedzie:

„Z dwóch powodów. Jeden to zorganizowany islam, częściowo arabski islam kontrolowany przez Bractwo Muzułmańskie, częściowo turecki, kontrolowany przez AKP, partię Erdogana. Te dwa są przeciwko europejskiemu islamowi, a rząd niemiecki współpracuje z obydwoma. Tak więc niemiecki rząd nie wspiera muzułmanów takich, jak kobieta, która ustanowiła ostatnio meczet euroislamski w Berlinie.”

O Bractwie Muzułmańskim:

„Ich wpływ jest ogromny. Mają pieniądze i władzę, a Europejczycy współpracują z nimi. Najgorsze jest to, że wspiera ich lewica. To jest skrajnie prawicowa muzułmańska organizacja, wspierana przez europejską lewicę!”

O noszeniu chusty przez muzułmanki:

„Problemem nie jest chusta, ale jej znaczenie. Islamiści twierdzą, że szariat nakazuje zasłanianie głowy i trzeba postępować zgodnie z szariatem, ale szariat i Europa są niekompatybilne. Szariat to boskie prawo, które przyzwala na bicie, obcinanie rąk itd. i nie może być akceptowane w Europie. Jeżeli jednak zacznie się wprowadzać szariat od chust, to stopniowo będzie można to kontynuować”.(p)

Cały wywiad: https://opinie.wp.pl/bassam-tibi-integracja-islamu-w-niemczech-sie-nie-powiedzie-6200764052809345a

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze