Ban Ki-moon: nadużyto wolności słowa

innocence-of-muslims-01
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sekretarz Generalny ONZ uważa, że twórca antyislamskiego filmu, który niedawno ukazał się w Internecie i wywołał gwałtowne protesty wśród społeczności muzułmańskiej na całym świecie, nadużywa prawa do wolności wypowiedzi. Sam film nazwał „haniebnym i skandalicznym”.

Film znaleźć można w Internecie pod różnymi tytułami, m.in. „Niewinność muzułmanów”. Szydzi z proroka Mahometa i przedstawia go jako głupca i kobieciarza.

Ukazanie się filmu w Internecie wywołało falę agresji skierowanej przeciwko Amerykanom. Najbardziej brzemienny w skutki okazał się zamach na konsulat USA w Benghazi w Libii, w którym zginął ambasador USA.

Szef ONZ podczas konferencji prasowej powiedział, że wolność wypowiedzi powinna, a wręcz musi być zagwarantowana jeśli wykorzystywana jest dla wspólnego dobra i sprawiedliwości.

Natomiast w przypadkach, kiedy ktoś nadużywa wolności słowa, mając na celu sprowokowanie lub dezawuowanie wartości i przekonań innych osób, wolność wypowiedzi nie powinna być chroniona.

“Moim zdaniem wolność słowa jest rzeczą fundamentalną, powinna być przywilejem każdego człowieka. Nie powinna być jednak wykorzystywana do tak haniebnych działań”, dodał Ban Ki-moon. (r)

Tłum. Aniqa na podstawie  http://uk.reuters.com

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze