Badania naukowe obraziły muzułmanów

Mark Elchardus
| 34 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmańska organizacja Vigilance Musulmane z Brukseli złożyła skargę na profesora socjologii VUB Marka Elchardusa za jego stwierdzenia łączące islam z antysemityzmem.

12 maja dziennik De Morgen opublikował wyniki jego badań, według których około 50% belgijskich studentów muzułmanów żywi antysemickie przekonania.   ( więcej na http://euroislam.pl/index.php/2011/05/wsrod-muzulmanow-w-europie-wzrasta-antysemityzm/) .  Profesor Mark Elchardus w wywiadzie dla belgijskiej gazety powiedział, że antysemityzm wśród muzułmańskich studentów był inspirowany teologicznie i istnieje bezpośredni związek pomiędzy wyznawaniem islamu i posiadaniem antysemickich uczuć.

Organizacja muzułmanów Vigilance Musulmane uważa, że to sugeruje, iż każdy muzułmanin jest antysemitą. Stwierdzenia uczonego podżegają opinię społeczną do nienawiści wobec obywateli muzułmańskich na podstawie ich religijnych przekonań. To zdaniem islamskiego think-tanku łamie prawo antydyskryminacyjne z roku 2007.

Centrum Równych Szans i Walki z Rasizmem (CGKR) obecnie rozpatruje skargę i jeżeli uzna ją za słuszną rozpocznie odpowiednie działania. (p)

JW. Na podst. Islamineurope.blogspot.com

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze