Austriacy ćwiczą ochronę granicy przed imigrantami

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Austriaccy policjanci i żołnierze trenowali w ramach ćwiczeń „ProBorders” metody ochrony granicy państwa na wypadek wystąpienia kolejnego kryzysu migracyjnego. Był to pierwszy sprawdzian działania specjalnej nowej jednostki policji, „Puma”, odpowiedzialnej za poprawę bezpieczeństwa granic.

Jak podaje portal infosecurity24, w symulacji działań na granicy austriacko-słoweńskiej, w rejonie przejścia granicznego Spielfeld, ćwiczyć miało około 500 policjantów oraz 220 żołnierzy. Użyto między innymi pojazdów typu Husar czy Pandur), a także śmigłowców Black Hawk i Augusta-Bell 212.

„Dzięki takim ćwiczeniom chcemy się przygotować i jednocześnie wysłać jasny sygnał, że nigdy nie powtórzy się sytuacja, w której stracimy kontrolę nad granicami i pojawi się wolne przejście, jak to miało miejsce w 2015 r” – powiedział Heinz-Christian Strache, wicekanclerz Austrii

Ćwiczenia miały symulować różne zagrożenia na granicy państwa, w tym próby masowego, nielegalnego wtargnięcia na terytorium Austrii. Dwustu austriackich kadetów miało odgrywać rolę imigrantów, szturmując „płot graniczny”, domagając się wpuszczenia do Austrii.(jp)

Źródło: https://www.infosecurity24.pl

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook