Groźby śmierci wobec antyislamisty

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przed planowaną demonstracją w sprawie islamskiej szkoły średniej w Simmering w Wiedniu, przewodniczącemu Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) grożono śmiercią.

Heinz-Christian Strache, który stale ostrzega przed radykalnym islamem, szariatem i „faszystowskim” Państwem Islamskim, twierdzi, że na jego stronie na FB użytkownik przedstawiający się jako „Isi Vienne” zamieścił groźby śmierci, które Strache zgłosił policji.

Nalegał on, żeby zaplanowana na czwartek demonstracja w Simmering, była pokojowa. Grupy lewicowe zaplanowały kontrdemonstrację, w której udział zapowiedziało kilka osób znanych jako neonaziści.

Szacuje się, że w demonstracji weźmie udział ok. 400 osób, natomiast policja deklaruje zaangażowanie „wystarczających sił”, żeby zagwarantować, że nie wymknie się ona spod kontroli, co wydarzyło się ostatnio w Kolonii, kiedy doszło do wybuchu przemocy pomiędzy demonstrantami i policją.

Strache
Strache

Projekt otwarcia islamskiej szkoły prywatnej został ostatnio skrytykowany. W wątpliwość poddano ewentualną efektywność działania szkoły, która miałaby być prowadzona przez państwo tureckie, i w której wszystkie lekcje prowadzone by były w języku tureckim. Nadal nie wiadomo, czy projekt dostanie zgodę na realizację.

Strache zaprzeczył, żeby zarówno on jak i FPÖ byli wrogo nastawieni do islamu i powiedział, że sprzeciwia się jedynie radykalnemu islamowi, który rozpowszechnia „pogmatwaną, niebezpieczną i faszystowską ideologię”. Oskarżył też rząd o niepowodzenie w działaniu przeciwko radykałom.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Przewodniczący FPÖ w Wiedniu, Johann Gudenus, powiedział, że w mieście znajduje się „21 prywatnych szkół i przedszkoli salafickich” oraz że Wiedeń jest „kolebką radykalnego islamu”.

Strache oświadczył też, że nie karanie Austriaków, którzy walczą po stronie terrorystów w Iraku i Syrii, a następnie wracają do domu, jest błędem. „Ludziom, którzy być może odcinali głowy innym ludziom, pozwala się normalnie żyć”, powiedział.

FPÖ skrytykowało również propozycję nowej ustawy w sprawie islamu. Partia chciałaby zabezpieczenia prawnego gwarantującego, że imamowie nauczać będą w meczetach po niemiecku.

aQ na podst. http://www.thelocal.at/20141106/fp-leader-gets-death-threat-ahead-of-demo

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook