Australia: 12 lat więzienia za opublikowanie samouczka dżihadu

Bel Khazaal
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Australii zapadł pierwszy wyrok skazujący za tworzenie i propagowanie materiałów terrorystycznych. Autor książki ochrzczonej przez prasę samouczkiem dżihadu, Bel Kazaal otrzymał wyrok 12 lat więzienia.

Bel Khazaal
Bel Khazaal

Licząca 110 stron, napisana w języku arabskim książka zatytułowana Provisions Of The Rules of Jihad – Short Judicial Rulings And Organisational Instructions For Fighters And Mujahideen Against Infidels (Postanowienia i Zasady Dżihadu-krótki przewodnik po przepisach prawnych oraz porady organizacyjne dla bojowników przeciw niewiernym) zawierała porady jak przeprowadzać ataki terrorystyczne. Instrukcje odpowiadały na pytania: W jaki sposób detonować bomby, dokonywać zamachów na samoloty, czy mordować znane osobistości.

Autor Bela Khazaal zaprzecza, że celem jego publikacji było zachęcanie do terroryzmu. Jednak sędzia Megan Latham nie uwierzyła w jego tłumaczenie argumentując że: osoba o przeciętnej inteligencji, która wiele lat poświęciła studiowaniu islamu nie mogła nie zrozumieć prawdziwego przesłania tych materiałów. Rozprzestrzenianie aktywności ekstremistycznych, niezależnie, czy są one powiązane ze spiskami terrorystycznymi, czy też nie, podlega pod rządowy program walki z terroryzmem. Publikacja ta podburza do działalności terrorystycznej.

Jest to pierwszy wyrok skazujący w tego typu sprawie. Za opracowanie materiałów terrorystycznych grozi do 15 lat więzienia. Khazaal był wcześniej karany za przestępstwa powiązane z terroryzmem-libański sąd wojskowy w skazał go na 10 lat robót między innymi za utworzenie organizacji terrorystycznej mającej na celu zabijanie ludzi i niszczenie mienia.

JB npdst BBC

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook