Ataki rakietowe przed otwarciem lokali wyborczych

Głosowanie w Afganistanie
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

O godz. 7 nad ranem czasu miejscowego (4.30 czasu polskiego) otwarto w Afganistanie lokale wyborcze rozpoczynając głosowanie w wyborach do Zgromadzenia Narodowego (Wolesi Dżirga). Na około pół godziny przed otwarciem lokali wyborczych na stolicę Afganistanu – Kabul i położone na wschodzie tego kraju miasto Dżalalabad dokonano ataków rakietowych.

Głosowanie w Afganistanie
Głosowanie w Afganistanie

Później do ataku rakietowego doszło także w prowincji Nangarhar na wschodzie Afganistanu. Zginęły dwie osoby.

Przed południem gubernator prowincji Kandahar na południu Afganistanu poinformował AFP, że wyszedł cało z eksplozji bomby na trasie jego pojazdu w drodze do lokalu wyborczego. „Mam się dobrze, nie jestem ranny. Mina eksplodowała na trasie naszego konwoju. Nie ma ofiar, jedynie została zbita szyba mojego samochodu” – powiedział Torylai Wisa.

a około pół godziny przed otwarciem lokali wyborczych na stolicę Afganistanu – Kabul i położone na wschodzie tego kraju miasto Dżalalabad dokonano ataków rakietowych. Jedna rakieta eksplodowała na dziedzińcu budynku państwowej telewizji w Kabulu a trzy inne wystrzelono w kierunku bazy wojskowej na przedmieściach Dżalalabadu.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze