Atak na Izrael? „Iran zna konsekwencje”

Ehud Barak
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Izraelski minister obrony Ehud Barak uznał w piątek, że jest mało prawdopodobne, by Iran, jeśli wejdzie w posiadanie broni nuklearnej, zaatakował nią państwo żydowskie.

Ehud Barak
Ehud Barak

– Irańczycy w pełni rozumieją, jakie miałoby to konsekwencje. Są radykalni, ale nie są szaleni. Mają całkiem nowoczesny proces podejmowania decyzji i rozumieją rzeczywistość – powiedział w Waszyngtonie Barak, który spotyka się tam z przedstawicielami władz USA.

Agencja Associated Press pisze, że Izrael ma kluczowe znaczenie dla podejścia USA do Iranu z uwagi na perspektywę izraelskiego ataku z powietrza, którego celem byłoby uniemożliwienie Iranowi wejścia w posiadanie broni nuklearnej.

AP odnotowuje, że USA starają się odwieść Izrael od takiego ataku, przynajmniej dopóki jest szansa, że sankcje międzynarodowe skłonią Iran do zmiany postępowania.

Teheran ogłosił ostatnio przystąpienie do wzbogacania uranu (do 20 proc.), ale twierdzi, że jego program nuklearny ma charakter wyłącznie pokojowy.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze