Asia Bibi w Kanadzie!

Po ośmiu latach spędzonych w więzieniu za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi i miesiącach oczekiwania na możliwość opuszczenia kraju pakistańska chrześcijanka Asia Bibi przyleciała do Kanady.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


W roku 2010 Bibi została oskarżona za bluźnierstwo wobec islamu i dopiero po ośmiu latach sąd nie dopatrzył się dowodów na rzekome obrażenie proroka Mahometa. Wyrok ten został podtrzymany przez Sąd Najwyższy, który oddalił apelację islamistów domagających się kary śmierci.

Azyl zaoferował Asi Bibi premier Kanady Justin Trudeau; miały tam według AFP przebywać już jej dzieci. Obecnie premier Kanady ze względów bezpieczeństwa i prywatności odmówił potwierdzenia szczegółów jej przybycia. Teraz będzie przebywała pod ścisłą ochroną służb bezpieczeństwa i nie może udzielać wywiadów mediom, gdyż jej życiu wciąż może grozić niebezpieczeństwo, ze strony islamistów, niezadowolonych z wyroku uniewinniającego. (j)

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wojcik

Jan Wojcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bliski Wschód “Od Trumpa do Bidena”

Przegląd wydarzeń 11-17 stycznia

Pierwszy “uchodźca klimatyczny” we Francji?