Armia USA ma nowe cele do zaatakowania

bezzalogowy-samolot-predator
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Specjaliści chwalą strategię używania bezzałogowych samolotów w Pakistanie, dzięki której amerykańska armia zlikwidowała wielu terrorystów z Al-Kaidy i Talibanu. Strategia ta pochodzi jeszcze z czasów prezydentury George’a W. Busha.


Jak podkreślają eksperci, doszło do poważnej zmiany; obecnie plan polega na atakowaniu szerszego spektrum celów terrorystycznych, daleko wykraczającego poza atakowanie i zabijanie najwyższych dowódców Al-Kaidy.

Kiedy Amerykanie przeprowadzili przy pomocy bezzałogowych samolotów ostatni ujawniony atak przeciwko bojownikom w Pakistanie, pojawiło się oczywiste pytanie: czy Stany Zjednoczone dopadły „grubą rybę” Al-Kaidy lub Talibów?

Jednak amerykański specjalista do walki z terroryzmem mówi, że na tym etapie nie można stawiać takiego pytania, choć są szanse, że udało się usunąć ważne osoby. Nie mówił on o szczegółach ostatniego uderzenia, ale przy oficjalnym poparciu szefostwa starał się wyjaśnić zmiany, jakie zaszły w amerykańskiej strategii atakowania celów na terenie Pakistanu przy pomocy rakiet wystrzeliwanych z bezzałogowych samolotów.

Jak stwierdził, obecnie plan polega na atakowaniu szerszego spektrum celów terrorystycznych, daleko wykraczającego poza atakowanie i zabijanie najwyższych dowódców Al-Kaidy.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze