Armia USA ma nowe cele do zaatakowania

bezzalogowy-samolot-predator
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Specjaliści chwalą strategię używania bezzałogowych samolotów w Pakistanie, dzięki której amerykańska armia zlikwidowała wielu terrorystów z Al-Kaidy i Talibanu. Strategia ta pochodzi jeszcze z czasów prezydentury George’a W. Busha.


Jak podkreślają eksperci, doszło do poważnej zmiany; obecnie plan polega na atakowaniu szerszego spektrum celów terrorystycznych, daleko wykraczającego poza atakowanie i zabijanie najwyższych dowódców Al-Kaidy.

Kiedy Amerykanie przeprowadzili przy pomocy bezzałogowych samolotów ostatni ujawniony atak przeciwko bojownikom w Pakistanie, pojawiło się oczywiste pytanie: czy Stany Zjednoczone dopadły „grubą rybę” Al-Kaidy lub Talibów?

Jednak amerykański specjalista do walki z terroryzmem mówi, że na tym etapie nie można stawiać takiego pytania, choć są szanse, że udało się usunąć ważne osoby. Nie mówił on o szczegółach ostatniego uderzenia, ale przy oficjalnym poparciu szefostwa starał się wyjaśnić zmiany, jakie zaszły w amerykańskiej strategii atakowania celów na terenie Pakistanu przy pomocy rakiet wystrzeliwanych z bezzałogowych samolotów.

Jak stwierdził, obecnie plan polega na atakowaniu szerszego spektrum celów terrorystycznych, daleko wykraczającego poza atakowanie i zabijanie najwyższych dowódców Al-Kaidy.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook