Arafat kłamał, gdy potępiał zamachy w Izraelu

3
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muhammad Al-Daja, wieloletni ochroniarz Jasera Arafata, powiedział w niedawnym wywiadzie telewizyjnym, że Arafat kłamał, kiedy potępiał zamachy bombowe w Izraelu. 

3

 

 

 

 

 

 

 

Według Al-Daji, Arafat “potępiał te zamachy na swój specjalny sposób, mówiąc: “Jestem przeciwny zabijaniu cywilów’. Ale to nie była prawda” – powiedział Al-Daja w wywiadzie dla BBC Arabic.

Dziennikarka: Ariel Szaron mawiał, że Arafat jest patologicznym kłamcą. Wielu polityków, którzy mieli do czynienia z Arafatem, mówiło, że Arafat jest doskonałym kłamcą.

Muhammad Al-Daja: Islam pozwala kłamać w trzech wypadkach: w celu pogodzenia dwojga ludzi…

Dziennikarka: Na rzecz pogodzenia.

Muhammad Al-Daja: Jeśli żona jest brzydka, mężowi wolno powiedzieć, że jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Trzecim przypadkiem jest polityka. Wolno kłamać w polityce.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Dziennikarka: Więc przyznaje pan to…

Muhammad Al-Daja: Tak.

Dziennikarka: A więc zwykł kłamać w pana obecności?

Muhammad Al-Daja: Abu Ammar? [Arafat] Tak. Kiedy był zamach bombowy na przykład w Tel Awiwie, mówił… To było z powodu nacisków, szczególnie prezydenta Hosniego Mubaraka. Mubarak dzwonił do Arafata i mówił mu: „Potęp to, albo cię rozpieprzą”. Arafat mówił do prezydenta: „Panie prezydencie, mamy męczenników. [Izraelczycy] zniszczyli nas. Zmasakrowali nas”. Ale Mubarak mówił mu: „Potęp to, albo cię rozpieprzą”. Wtedy Arafat potępiał zamach na swój specjalny sposób, mówiąc: “Jestem przeciwny zabijaniu cywilów”. Ale to nie była prawda. […]

Tłumaczenie MK
www.memri.org

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook