Antyislamskie wpisy pod lupą prokuratury

wpisfasik
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Prokuratura holenderska rozpoczęła śledztwo w sprawie wpisów na Facebooku, popierających antyislamską Partię Wolności, PVV.

Policja obecnie próbuje ustalić tożsamość osób, które pozostawiły rasistowskie i dyskryminujące komentarze na stronie Steun de PVV (popieram PVV) na Facebooku. Komentarze pojawiły się po tym, jak na stronie opublikowano artykuł z dziennika „Telegraaf” o podłożeniu bomb w meczetach w Szwecji.

wpisfasikKilka marokańskich organizacji złożyło formalną skargę na stronę, jako powód podając zachowania stwarzające zagrożenie oraz podżeganie do dyskryminacji i nienawiści. Prokurator stwierdził, że nie ma dowodów na to, żeby niektóre komentarze nawoływały do podłożenia bomb również w holenderskich meczetach.

Według prokuratury niektóre komentarze były podburzające i wzywały do przemocy wobec muzułmanów i meczetów, jednak nie oznacza to jeszcze podżegania do nienawiści.

Administratorowi strony nie zostały postawione zarzuty, gdyż bardzo szybko usunął on komentarze.

Sy, na podst.: http://www.dutchnews.nl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze