Antyislamski papier toaletowy

papier toalet
| 22 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Belgii sieć Carrefour wstrzymała sprzedaż papieru toaletowego marki Renova ze znakami zodiaku, ponieważ znaki Panny i Koziorożca przypominają kaligrafię arabską słów Allah i Mahomet.

Niedawno problem stał się tematem dyskusji w dwóch meczetach w Molenbeek (Bruksela), gdzie muzułmanie zwrócili się do imama z pytaniem, czy faktycznie miało to miejsce i czy to działanie było celowe. W sklepach nikt nie zgłosił krytycznych opinii, ale belgijski zarząd sieci postanowił uniknąć kontrowersji i wycofać produkt z półek. Według oficjalnej wersji, sprzedaż tego produktu została dwa lata temu wstrzymana również we Francji, z powodu podobnych zastrzeżeń.

Jednak dziennikarze gazety La Capitale donoszą, że do niedawna papier toaletowy był dostępny w oddziałach Carrefour w Brukseli i że sklep wstrzymał sprzedaż dopiero teraz. Policja federalna również zainteresowała się tym wzorem papieru toaletowego, chcąc sprawdzić czy może on powodować zagrożenie ze strony fundamentalistów. Jeden z muzułmanów powiedział La Capitale, że ktoś naprawdę musiałby być szalony, żeby uznać tę sytuację za błąd popełniony z premedytacją.

Papier toaletowy ze znakami zodiaku spowodował też zamieszanie w Szwajcarii. W 2002 roku szwajcarska sieć supermarketów Migros usunęła papier z półek, gdy interweniował w tej sprawie rzecznik meczetu w Genewie.(p)

Tłum. AT na podstawie http://islamineurope.blogspot.com

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook