Antwerpia: Kolejne szkoły zakazały chust

Hijab w szkole
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Począwszy od 1 września 2009 roku, wszystkie polityczne i religijne symbole zostaną zakazane w  dwóch miejskich szkołach wyższych, W Antwerpii i Hoboken. Administracja podjęła taką decyzję, by ochronić studentów przed wzrastającą presją ze strony różnych ugrupowań, na przykład na noszenie chust.

Hijab w szkoleZauważyliśmy, że ucierpiała równość i wolność naszych studentów zadeklarowała administracja. Możliwe jest, że studenci będą czuli się zobligowani z powodu społecznej presji nosić symbole polityczne i religijne. Dlatego nie wyrażamy na to pozwolenia.

Wiadomym jest, że obydwie szkoły posiadają wysoki udział studentów pochodzenia imigranckiego. Szkoła użyła swojej autonomii, by narzucić politykę równych szans i utrzymać równowagę, by każdy mógł swobodnie rozwijać się na uczelni. Miasto, zdaniem radnego Roberta Voorhamme nie zamierza interweniować. W niektórych miejskich szkołach chusty są już zakazane od jakiegoś czasu.

AX n apodst. IslaminEurope.blogspot.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze