Amsterdam: z meczetu do policji

cohen
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Prezydent Amsterdamu Job Cohen, uważa, że to żaden problem jeśli policja będzie werbować kandydatów w meczetach – tak odpisał na pytania zadane przez partię VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie).

Na początku czerwca ogłoszono, że policja aktywnie poszukiwała w meczecie Al Oumma w dzielnicy Slotervaart imigrantów, w tym również kobiet, do pracy w siłach policyjnych. Podczas rekrutacji był również obecny główny komendant policji Bernard Welten.

cohenRadny VVD Robert Flos zadał w związku z tym serię pytań burmistrzowi Cohenowi, ponieważ uznał za niepożądane organizowanie spotkania w budynku mającym funkcję religijną. Według niego policja powinna to robić jedynie w miejscach dostępnych dla każdego.

Cohen odpisał, że lepiej jest, kiedy policja stanowi  „prawidłowe odzwierciedlenie społeczeństwa“. Ponadto burmistrz uważa, że budynki przeznaczenia religijnego są również dostępne dla wszystkich.

Przyszli funkcjonariusze pochodzący spośród imigrantów mają dzięki temu, zdaniem Cohena, równe szanse z tubylcami na otrzymanie pracy w policji. Kryteria naboru są dla każdego takie same.

oprac. UM, na podst. Parool

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook