Amerykańscy ustawodawcy przeciwko jednostronnemu uznaniu Palestyny

Israel Palestine Flag
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykańska Izba Reprezentantów przegłosowała rezolucję 268 zawierającą dyrektywę ograniczenia amerykańskiej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej „jeżeli przywódcy Autonomii będą obchodzić bezpośrednie negocjacje z Izraelem i szukać uznania państwa w ONZ”.

Rezolucja przeszła liczbą 407 głosów za wobec 6 sprzeciwu. Podobna rezolucja przeszła w Senacie jednogłośnie. Zawarte w obydwu dokumentach treści wyrażają poparcie dla bezpośrednich negocjacji pomiędzy Izraelem a Palestyną w celu osiągnięcia trwałego pokoju.

Ustawa potwierdza także „statutowy wymóg Stanów Zjednoczonych uniemożliwiający pomoc dla Autonomii Palestyńskiej obejmującą Hamas, dopóki Autonomia i wszyscy jej ministrowie publicznie nie zaakceptują prawa do istnienia Izraela i wszystkich wcześniejszych umów i porozumień ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem”.

Sponsor ustawy, demokrata Steny Hoyer nie wierzy, by “niezależne czy jednostronne działanie w celu uznania państwa palestyńskiego prowadziło to tego, co uważamy za konieczne, to jest do porozumienia między Palestyńczykami i Izraelczykami na własnych zasadach, w przeciwieństwie do narzuconych”.

Podobnie przed „jednostronnym zaklinaniem rzeczywistości” ostrzegał polski eurodeputowany Marek Siwiec. Należy on do grupy 106 europarlamentarzystów, którzy oczekują iż Unia będzie naciskała na Palestyńczyków, żeby powstrzymali się od jednostronnego uznania swojego państwa.(p)

JW na podst. The Algemeiner, onet.pl
http://www.algemeiner.com/2011/07/11/us-threatens-sanctions-against-pa/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze