Al-Kaida przeprasza swoje ofiary

adam_gadahn
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Al-Kaida – jedna z największych i najbardziej niebezpiecznych organizacji terrorystycznych świata – postanowiła przeprosić swoje ofiary. Rzecznik bojowników – Adam Gadahn – w 17-minutowym nagraniu wideo złożył kondolencje rodzinom niewinnych osób, które zginęły w atakach Al-Kaidy. Zaznaczył jednak, że przeprosiny dotyczą jedynie muzułmanów.

adam_gadahn
– Mudżahedini potępili i nadal potępiają wszystkie ataki, w których zginęli niewinni muzułmanie. Potępiamy również wszystkie zamachy w miejscach publicznych, meczetach, szkołach i domach. Mudżahedini nie ponoszą odpowiedzialności za te ataki. A informacje przypisujące nam te ataki to część cynicznej kampanii wrogich sił, które chcą skłócić mudżahedinów ze społeczeństwem muzułmańskim
– powiedział Gadahn.

Nagranie z kondolencjami ukazało się w piątek na jednej z internetowych stron islamistów. Gadahn, znany także jako Azzam Amerykanin, oświadczył, że Al-Kaida potępia i będzie potępiać wszystkie ataki sił państw Zachodu oraz świeckich sił politycznych na muzułmańskie kraje – cytuje go cnn.com.

Kondolencje ofiarom Krzyżowców

Azzam Amerykanin
złożył także kondolencje zabitym muzułmańskim mężczyznom, kobietom i dzieciom. – Prosimy Allacha, by miał łaskę dla zmarłych i przyjął ich jako męczenników – powiedział.

– Składamy także kondolencje dla muzułmańskich rodzin, które straciły swych bliskich w operacjach mudżahedinów prowadzonych przeciwko krzyżowcom oraz ich sojusznikom oraz rodzinom, które straciły bliskich w morderczych krucjatach w Afganistanie, Pakistanie i w innych miejscach na świecie – podkreślił rzecznik Al-Kaidy.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook