Al-Kaida oskarżona o podpalanie lasów w Europie

forestfires_2359259b
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Al-Kaida została oskarżona o spowodowanie serii pożarów lasów w całej Europie. Jak donosi Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, pożary zostały celowo wywołane przez podpalaczy w ramach realizacji strategii wykonywania wielu małych ataków wymagających niskich nakładów finansowych i organizacyjnych.

„Zwraca uwagę fakt, że wywoływanie pożarów na terenie krajów Unii Europejskiej jest nowym kierunkiem w strategii Al-Kaidy nazwanym „tysiąc cięć” mówił Aleksander Bortnikow na spotkaniu szefów agencji bezpieczeństwa.

„Taka taktyka pozwala Al-Kaidzie zadawać znaczne straty bez prowadzenia dużych przygotowań, bez specjalistycznego sprzętu oraz bez dużych nakładów finansowych”

Bortnikow zauważył, że na wielu stronach internetowych prowadzonych przez ekstremistów pojawiły się wezwania do „leśnego dżihadu” oraz szczegółowe instrukcje jak i gdzie dokonać podpaleń aby odniosły największy skutek. Dodał też, że bardzo trudno jest znaleźć i ukarać podpalaczy.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy śmiercionośne pożary przetoczyły się przez leśne tereny takich krajów europejskich jak Hiszpania i Portugalia, powodując śmierć wielu osób, a tysiące zmuszając do ewakuacji z zagrożonych terenów.

Jest to kontynuacja kampanii przeciwko Zachodowi, w której Al-Kaida nawołuje do „wykrwawienia przeciwnika na śmierć” poprzez wiele małych ataków zwanych „strategią tysiąca cięć”.

Tłumaczył Severus Snape na podstawie http://www.telegraph.co.uk

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook