Al-Awlaki senior też wspiera dżihad

Nasser Al-Awlaki
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ojciec Anwara Al-Awlakiego – urodzonego w Ameryce „bin Ladena” Internetu – wyraził swoje oburzenie z powodu zabicia syna przez amerykańskie drony.

Nasser Al-Awlaki, profesor college’u i były stypendysta Programu Fulbrihgta, powiedział, że jego syn będzie dalej żył w swoich kazaniach i wezwał zachodnich muzułmanów, żeby brali pod uwagę dżihadystyczne nauki zmarłego. Śmierć mojego syna nie pójdzie na marne, powiedział Al-Awlaki. Naszym zadaniem jest rozprzestrzenienie jego wiedzy i sprawienie, żeby nie zaginęła.

Film na YouTube z wypowiedzią Al-Awlakiego seniora był puszczany podczas protestu przed ambasadą amerykańską w Londynie, gdzie islamiści zgromadzili się 2 grudnia, żeby potępić amerykańskie ataki dronów w krajach muzułmańskich. Al-Awlaki, były minister rolnictwa Jemenu, nie przyciąga internautów tak jak syn: do niedzieli wideo na Youtube zostało obejrzane tylko 10 razy.

Władze amerykańskie uważają, że młodszy Al-Awlaki, który opuścił USA w 2002 roku, został dowódcą Al Kaidy, a jego kazania online nawołujące młodych muzułmanów na Zachodzie do walki zaispirowały wiele osób: między innymi trzech porywaczy samolotów 11 września, strzelca z Fort Hood, majora Nidala Hasana, „bieliźnianego zamachowca” Umara Farouka Abdulmutallaba, którego zamach został udaremniony, a także zamachowców-samobójców z londyńskiego metra i zamachowca, który próbował zdetonować bombę na Times Square. Al-Awlaki chwalił ludzi takich jak Hasan, który zabił 13 żołnierzy i zranił 29 innych, jako „odważnych” bohaterów wielkiej wojny pomiędzy islamem a Zachodem.

Prezydent Obama przyzwolił na zabicie Al-Awlakiego w 2010 roku – był to kontrowersyjny rozkaz, biorąc pod uwagę, że był on obywatelem USA. Al-Awlaki został zabity w ataku dronów w Jemenie 30 września – była to część zakończonej sukcesem kampanii administracji Obamy, by pozbyć się głównodowodzących Al Kaidy. W filmie ojciec terrorysty skarży się, że „nikt nie przejmował się sprawiedliwością”. Nie przedstawiono przeciwko niemu żadnego dowodu i nigdy się go nie przedstawi, powiedział. Dodał również, że 16-letni syn Anwara Al-Awlakiego, Abdulrahman Al-Awlaki, który urodził się w Denever i również był obywatelem USA, także został zabity w innym ataku samolotowym w Jemenie w listopadzie. On nie brał udziału w żadnych operacjach, powiedział dziadek, nazywając obydwa zabójstwa morderstwami dokonanymi przez oszalały rząd. W atakach zostali również zabici redaktor magazynu online Al Kaidy i pochodzący z Egiptu szef grupy do spraw mediów.(p)

Tłumaczenie Sy

http://www.nydailynews.com/news/world/dad-u-s-terrorist-anwar-al-awlaki-son-blood-vain-article-1.986595?localLinksEnabled=false

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze