Afganistan: Polscy żołnierze ujęli 10 rebeliantów

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Polscy żołnierze uczestniczący w operacji ISAF w Afganistanie ujęli kolejnych rebeliantów – w efekcie akcji przeprowadzonej kilkanaście kilometrów od bazy Warrior zatrzymano dziesięć osób, w tym dowódcę bojowników.
wojsko-polskie-w-afganistanie
Jak poinformował rzecznik kontyngentu por. Sebastian Kostecki, działania prowadzono w dystrykcie Gelan znajdującym się w prowincji Ghazni, gdzie służą Polacy.

Akcję przygotowano na podstawie informacji polskiego zespołu rozpoznania osobowego tzw. HUMINT (ang. Human Intelligence). Jej celem było zlikwidowanie prawdopodobnego miejsca produkcji i przygotowania do użycia ładunków wybuchowych domowej roboty, tzw. IED (ang. Improvised Explosive Device). Miejsce to służyło także jako punkt spotkań i narad bojowników.

Wśród zatrzymanych osób jest – jak podał por. Kostecki – jeden z dowódców rebeliantów, „znany z intensywnej działalności przeciwko siłom koalicji”. Przy mężczyznach znaleziono m.in. dwa telefony komórkowe (jeden został uszkodzony tuż przed zatrzymaniem) oraz znaczne ilości lokalnej waluty. Zabezpieczono ślady świadczące, że mieli oni kontakt z materiałami wybuchowymi.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook