ACT! for America w ONZ

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

17 kwietnia 2015 r. w siedzibie ONZ w Nowym Jorku odbędzie się konferencja pod hasłem: „Nie pokój lecz miecz. Prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”.

Jedną z prelegentek będzie założycielka i aktywna działaczka organizacji ACT! for America, Brigitte Gabriel.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do przypomnienia światu o tragedii chrześcijan na Bliskim Wschodzie i masakrach dokonywanych przez Państwo Islamskie oraz inne ugrupowania radykalnego islamu w regionie. Prelegenci będą mogli zwrócić się bezpośrednio do światowych przywódców i rozpocząć dyskusję na temat nowego rodzaju ludobójstwa i rzezi niemuzułmanów na Bliskim Wschodzie.

ACT! for America jest największą w Stanach Zjednoczonych organizacją non-profit, której głównym zadaniem jest promowanie bezpieczeństwa narodowego i walka z terroryzmem. 280 tys. członków organizacji w Ameryce i na całym świecie za cel stawia sobie ochronę zapisanych w Konstytucji wartości, zabezpieczenie granic, niezależność energetyczną i walkę o prawa kobiet i dzieci. W ramach dotychczasowej działalności, ACT! for America udało się wypromować przepisy legislacyjne gwarantujące zastosowanie amerykańskiego prawa w amerykańskich sądach (projekt „American Laws for Americans Courts” – zapobiegający wdrażaniu na terenie 8 stanów USA m.in. prawa szariatu), broniące wolności słowa („Free Speech Defense Act” – zapewniający atakowanym dziennikarzom, pisarzom i bloggerom swobodę wypowiedzi), czy też zaostrzające kary za działalność terrorystyczną i materialną pomoc dla terrorystów (obowiązujący w dwóch stanach „Andy’s Act”).

Sama prelegentka, Brigitte Gabriel, jest znaną i cenioną na świecie amerykańską dziennikarką i aktywistką społeczną pochodzenia libańskiego. W swojej książce, zatytułowanej „Because they hate. A survivor of Islamic terror warns America” („Ponieważ oni nienawidzą. Kobieta, która przetrwała islamski terror, ostrzega Amerykę”), Gabriel pisze, że poprzez swą działalność „udziela głosu wielu ludziom w Ameryce, którzy myślą w podobny sposób, lecz z obawy przed byciem zaszufladkowanym jako rasiści, bigoci, islamofobowie i osoby nietolerancyjne, boją się zabrać głos publicznie”. Działaczka regularnie współpracuje z konserwatywnymi, chrześcijańskimi i żydowskimi organizacjami. W swoich wypowiedziach krytykuje islamski fundamentalizm, poprawność polityczną i nieudaną politykę wielokulturowości. Jej artykuły i komentarze śledzić można m.in we „FrontPage Magazine”, „The New York Times” i na antenie CNN.

Konferencja organizowana jest z inicjatywy Stałego Przedstawicielstwa Republiki Palau przy Narodach Zjednoczonych.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Oprac. Bohun

Brigitte Gabriel
Brigitte Gabriel

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook