ONZ i Izrael planowały relokację imigrantów do Europy bez jej wiedzy

Izrael w porozumieniu z ONZ planował przesiedlenie 16 tysięcy nielegalnych imigrantów do Włoch, Kanady i Niemiec, jednak umowa została ostatecznie odrzucona przez premiera Netanjahu.

Od dłuższego czasu Izrael planował deportację około 40 tysięcy Erytrejczyków i Sudańczyków, których nie uznał za uchodźców, lecz imigrantów ekonomicznych. Powstrzymać deportację miała umowa pomiędzy Biurem Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców ONZ, na mocy której Izrael miał relokować 16 tysięcy osób do krajów rozwiniętych – Kanady, Włoch czy Niemiec. W zamian za to Izrael miał pozwolić na przedłużenie prawa pobytu na 5 lat pozostałym imigrantom. W dzień po uzgodnieniu umowy Izrael wycofał się jednak z tych planów.

Jednak jak podaje prasa w Izraelu, niemiecki ambasador oświadczył, że Niemcy nie wiedzą nic na temat planów relokacji. Podobno Włochy także nie zostały poinformowane na ten temat, podało ministerstwo spraw zagranicznych, chociaż umowa została już zawarta. (j)

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

To nie jest recenzja „Zielonej granicy”

Kto traci na zakazie abaji we francuskiej szkole?

Dlaczego film Holland jest zły