Zamach w Brukseli – komentarz Euroislam.pl w Polsat News i Wirtualnej Polsce

Kontekst zamachów na lotnisku i w metrze w Brukseli, gdzie zginęły 34 osoby, objaśniał dziś w Polsat News Jan Wójcik z Euroislam.pl. Oto fragmenty tego komentarza.

„Ataki te pokazują, że terroryści idą z przesłaniem ‘możemy dopaść was wszędzie’. (…)  Pokazują też, że aktów terroru dokonać może każdy. Żeby osiągnąć skalę zastraszenia i sterroryzowania społeczeństwa, nie muszą być wybitnymi specjalistami. Wystarczy krótki pobyt w obozach treningowych w Syrii. (…)

Walcząc z islamskim terroryzmem będziemy narażeni na odwet.

Na brukselskim lotnisku po zamachu

Walcząc z islamskim terroryzmem będziemy narażeni na odwet. Jeśli Francja chce pozamykać nawet 300 meczetów radykalnych salafitów, to wiadomo, że spotka się to z odpowiedzią drugiej strony,  ale tę walkę musimy podjąć. (…) W 2014 roku minister spraw wewnętrznych Niemiec mówił, że na każdego podejrzanego, który udał się do Syrii i wrócił, on potrzebuje około 10 funkcjonariuszy, aby taką osobę upilnować. Przy takich ilościach zaczyna więc być to niezwykle kosztowne. W dodatku nasze prawo wymaga udowodnienia konkretnych przestępstw, więc do osadzenia takiej osoby jest długa droga. (…) Poważnym problemem jest fakt, że osoby odbywające w europejskich więzieniach karę za współpracę z islamskimi ekstremistami radykalizują inne społeczności muzułmańskie, które są w tych więzieniach osadzone”.(p)

Cały materiał i film wideo: Wójcik – muzułmańscy terroryści będą się mścić, ale musimy podjąć ostrzejsze działania
Polecamy również na WP: Wójcik – ISIS to ugrupowanie, które wierzy w apokalipsę. Chcą nas tam zwabić.
Islam wraca do swoich fundamentalnych korzeni. To jest problem.

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign