Żydzi w Niemczech boją się imigrantów

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Wielu niemieckich Żydów obawia się setek tysięcy muzułmańskich uchodźców przybywających do tego kraju, którzy “wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

Synagoga w Berlinie
Synagoga w Berlinie

Levi Salomon, rzecznik Jüdische Forum für Demokratie und gegen Antisemitismus (JFDA) powiedział, że nazistowska ideologia nienawiści do Żydów i nienawiść do Izraela od całych dekad znajduje się w centrum programów partii Baath zarówno w Syrii jak i Iraku. „Z tego powodu należy zakładać, że większość syryjskich uchodźców wyssało antysemityzm z mlekiem matki”, powiedział i dodał: „To jest odwrotny import – coś pochodzącego z Zachodu, wyeksportowane na Bliski Wschód i sprowadzone z powrotem”.

Przewodnicząca Forum Lela Susskind powiedziała: „Wśród Żydów w Niemczech wzrasta lęk przed rosnącym antysemityzmem związanym z imigracją uchodźców. Wielu uchodźców z Syrii i Iraku dorastało w społeczeństwie, w którym zniszczenie Izraela było państwową doktryną”. Ostrzegła też, że zintegrowanie wszystkich uchodźców w niemieckim społeczeństwie będzie bardzo trudne, jednak „jesteśmy przekonani, że nasze obawy nie są poważnie traktowane przez polityków”.

Bernd Georg Thamm, ekspert w zakresie terroryzmu, napisał dla Forum pracę na temat islamskiego dżihadu, częściowo finansowaną przez najważniejszą żydowską organizację w Niemczech, Zentralrat der Juden in Deutschland, w której ostrzega przed “izraelizacją” Europy – atakami na osoby, miejsca kultu i instytucje kulturalne. „Obecna sytuacja w Izraelu z nieustającymi atakami dżihadystów na ludzi jest do wyobrażenia również w Europie”, powiedział Thamm.

W roku 2014 antyżydowskie przestępstwa w Niemczech osiągnęły najwyższy od pięciu lat poziom – 1596 zarejestrowanych przestępstw nienawiści przeciw Żydom, więcej niż w jakimkolwiek innym państwie Unii Europejskiej.

Grażyna Jackowska na podst.: http://www.express.co.uk/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook