Żydowsko-muzułmańsko-chrześcijański chór z Izraela nagrodzony w Turcji

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Izraelski chór „Rana” z Jafy otrzymał nagrodę Międzynarodowej Fundacji im. Hranta Dinka w Stambule za rok 2016.

Fundacja nagradza „ludzi i organizacje, które pracują na rzecz świata wolnego od dyskryminacji, rasizmu i przemocy”.

Hrant Dink (1954-2007) był dziennikarzem, publicystą i założycielem i wydawcą tygodnika Agos. Z pochodzenia był tureckim Ormianinem. Pisał na temat ludobójstwa Ormian, a za swoje poglądy był sądzony i został skazany na mocy artykułu 301 tureckiego kodeksu karnego za obrazę tureckiej tożsamości narodowej. Wielokrotnie otrzymywał pogróżki ze strony tureckich nacjonalistów. Został zastrzelony przed siedzibą swojej gazety przez siedemnastoletniego tureckiego nacjonalistę Oguna Samasta.

Dwudziestosobowy, kobiecy, żydowsko-muzułmańsko-chrześcijański chór „Rana” z Jafy (dzielnica Tel Awiwu) składa się dwudziestu kobiet, które wcześniej występowały jako „Szirana”. Chór „Rana” powstał w styczniu 2016 roku z inicjatywy założycielki i dyrygentki „Szirany” Miki Danny i byłego dyrektora artystycznego Idana Toledano. Celem chóru jest stworzenie miejsca dla kobiecych głosów, które nie są dostatecznie słyszalne w tej części świata we wszystkich tego wymiarach – zarówno społecznych, jak i artystycznych. Chór wykonuje piosenki po arabsku i hebrajsku, a także folklor z całego świata.

Źródło: http://izrael.org.il
Facebook: www.facebook.com
Filmik: www.youtube.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze