„Zostań w domu, tam ci pomożemy”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przepływ migrantów z krajów trzeciego świata musi zostać zatrzymany – mówią coraz częściej niektórzy europejscy przywódcy.

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz apeluje, żeby kraje Unii Europejskiej przestały wpuszczać łodzie z Afryki. „Der Standard” poinformował, że Kurz  i premier Malty Joseph Muscat zgodzili się w rozmowie telefonicznej, że sytuacja z migrantami przybywającymi przez Morze Śródziemne musi się zmienić.

„Obaj uważamy, że UE nie może po prostu pozwalać każdemu statkowi na przybicie do brzegu” –  powiedział Kurz, wzywając inne państwa bloku do zamknięcia swoich portów dla łodzi przewożących nielegalnych imigrantów. Według oświadczenia biura kanclerskiego, stanowisko konserwatystów jest następujące: statki z migrantami powinny zostać zatrzymane na zewnętrznej granicy UE, a osoby ubiegające się o azyl powinny powrócić do swojego kraju pochodzenia lub wrócić do bezpiecznego kraju trzeciego w Afryce.

Muscat
Muscat

Dyskusja między tymi dwoma przywódcami przypadła w czasie dotyczącego imigrantów konfliktu między Maltą a Włochami. Włoski minister transportu Danilo Toninelli wezwał do sankcji wobec Malty w związku z odmową przez ten kraj otwarcia „swoich portów na solidarność” i przyjęcia łodzi ratunkowych. Minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini powiedział z kolei, że naród włoski „będzie zmuszony do podjęcia działań, które zakończyłyby handel ludźmi na zawsze”, w sytuacji jeśli Malta odmówi przyjęcia odpowiedzialności za 177 migrantów zatrzymanych na statku „Diciotti”. „To oznacza odeskortowanie tych ludzi z powrotem do Libii” – oświadczył Salvini.

Toninelli
Toninelli

Premier Czech, Andrej Babiš, wezwał Europę, by wysłała silny sygnał, że drzwi kontynentu są zamknięte. „Musimy jasno powiedzieć, że bezpieczeństwo naszych obywateli jest dla nas najwyższym priorytetem. Wydarzenia z innych części Europy pokazują, że migracja jest dużym problemem i należy ją zatrzymać” – powiedział Babiš w wywiadzie dla dziennika „Pravo”, wskazując na ostatnie wydarzenia w Szwecji, gdzie szalejąca młodzież podpaliła ponad sto pojazdów.

„Przede wszystkim musimy wysłać wyraźny sygnał, że Europa jest zamknięta i że nikt już nie może wejść. Przesłanie musi brzmieć: ‚Zostań w domu, tam ci pomożemy’. Zostałem politykiem, by walczyć o czeskie interesy i nasze bezpieczeństwo. Powiedziałem, że nie weźmiemy nawet jednego nielegalnego imigranta i tak się stało.” – dodał miliarder, nazywany przez niektórych „czeskim Donaldem Trumpem”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

GB, na podst.:

https://www.derstandard.de

https://www.unsertirol24.com

https://www.parlamentnilisty.cz

 

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook