Zoo koszmar w Rijadzie

Właściciel sportretował się ze zwierzętami na tablicy przy wejściu do zoo.
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Reporterka France24 mieszkająca w stolicy Arabii Saudyjskiej odwiedziła tamtejsze zoo. To, co zobaczyła, przekroczyło jej najgorsze oczekiwania.

Zoo „Hadiqat Abu Jarra” znajduje się na terenie parku rozrywki zwanego „Fantasy Park”. Dziennikarka, Finka imieniem Leylah nazwała je „zoo koszmarów”: żyjące w malutkich klatkach lwy, tygrysy, niedźwiedzie, hieny i inne dzikie zwierzęta to sama skóra i kości. Wysłała zrobione tam zdjęcia do grupy na Facebooku walczącej o zamknięcie zoo. Władze nie odpowiadają jednak na apele działaczy, Leylah umieściła je więc na swoim blogu oraz podpisała petycję aby zamknąć zoo, która niedawno została opublikowana w internecie.

Fragmenty bloga

Byłam głęboko poruszona od kiedy usłyszałam o ogrodzie zoologicznym „Hadiqa Abu Jarrah”, w którym zwierzęta traktowane są w okrutny sposób. Kiedy w końcu udało mi się je odwiedzić, okazało się gorsze niż sobie wyobrażałam. […] Nawet mieszkając w odległych wiejskich miejscach Afryki nigdy nie widziałam takiego traktowania zwierząt. […] To „zoo” to tylko kilka małych metalowych klatek ustawionych jedna przy drugiej. Klatki znajdują się na zewnątrz, bez klimatyzacji czy ogrzewania. Najbardziej szokujący jest widok dużych zwierząt zamkniętych w małych klatkach, których nigdy nie opuszczają.[…] Nie ma tam informacji skąd właściciel ma te zwierzęta, ale jasno widać, że musiał je nielegalnie sprowadzić do kraju. Mężczyzna od dziesięciu lat jest właścicielem niedźwiedzia grizzly. Powiedziano nam, że przeszmuglował go z USA. […] W Arabii Saudyjskiej nie ma praw chroniących zwierząt, a prawa dotyczące handlu zagrożonymi gatunkami nie są respektowane, co można zobaczyć w każdym sklepie zoologicznym.

Tłumaczenie Tom

Źródło: http://observers.france24.com/content/20120615-images-zoo-horrors-riyadh-wild-animals-small-cages-saudi-arabia-petition-bear-lion-photo-video-fantasy-land?ns_campaign=nl_obs_en&ns_mchannel=email_marketing&ns_source=OBS_25_20120620&ns_linkname=20120615_observers_images_zoo_horrors_riyadh_wild_animals&ns_fee=0&f24_member_id=1034084785763&ns_mail_job=1110790761&ns_mail_uid=1034084785763&ns_robot=partner-emailvision&ns_service=mail

Blog: http://blueabaya.blogspot.fr/2012/06/zoo-of-horros.html

Filmik: http://www.youtube.com/watch?v=3OmGBbknJcs&feature=relmfu

 

Właściciel sportretował się ze zwierzętami na tablicy przy wejściu do zoo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To chyba najsmutniejszy i najbardziej przygnębiony niedźwiedź świata. Patrzy w oczy zwiedzających z takim błaganiem, że serce pęka. Ten niedźwiedź nigdy nie opuścił swojego więzienia, jeśli nie liczyć sesji fotograficznej z właścicielem. Grizzly, jak inne niedźwiedzie potrzebuje wiele wędrować, ma różne aktywności i zapada w sen zimowy. Wątpię, aby ten miś miał kiedykolwiek szansę na którąś z tych rzeczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wychudzone zwierzęta jedzą i śpią we własnych odchodach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mała małpka została umieszczona zaraz obok niedźwiedzia i wygląda na bardzo przestraszoną. Chociaż zamknięta w klatce, dodatkowo przywiązana jest jeszcze za nogę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta tablica mówi wszystko o wiedzy i doświadczeniu właściciela na temat dzikich zwierząt (Lwy nie wędrowały po Europie od czasów prehistorycznych).Ta tablica mówi wszystko o wiedzy i doświadczeniu właściciela na temat dzikich zwierząt (Lwy nie wędrowały po Europie od czasów prehistorycznych).

 

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook