„Żonę można bić lekko” – propozycja pakistańskiej Ustawy na rzecz Ochrony Kobiet

Mężczyzna może „lekko uderzyć kobietę”, kiedy jej ubiór mu się nie spodoba, kiedy odmówi seksu i kiedy nie wykąpie się po okresie, twierdzi dwudziestu uczonych z muzułmańskiej Rady Islamskiej Ideologii, będącej konstytucyjną instytucją w Pakistanie.

Wszystkie te propozycje są częścią Ustawy na rzecz Ochrony Kobiet zaproponowanej przez Radę, po tym jak ustawa przedstawiona przez Pendżab uznana została za nieislamską.

Kobietę można również ochronić, bijąc za nie noszenie hidżabu i głośne mówienie do obcych. Ochroni ją też zakaz służby wojskowej i występowania w reklamach, a pielęgniarki będą „chronione” przed opieką nad mężczyznami.

Są też pozytywne zapisy jak kara więzienia za zmuszanie kobiet do małżeństw i prawo do udziału w polityce bez zgody męskiego opiekuna. (j)

źródło: Daily Mail

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Sahel: dżihadyści przejmują teren

Pod banderą Antify na „ratunek” imigrantom

Biden: rzeź Ormian to ludobójstwo