Żona Sarkozy’ego broni Iranki przed karą śmierci

carla-bruni_173
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Małżonka prezydenta Francji wystąpiła w obronie Iranki, której grozi kara śmierci przez ukamienowanie.

carla-bruni_173Oprócz małżonki prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego listy do skazanej na śmierć Iranki i apele o niewykonywanie okrutnej kary wystosowało wiele francuskich osobistości, w tym były prezydent Valery Giscard d’Estaing i burmistrz Paryża Bertrand Delanoe.

43-letnia Sakineh Mohamadi Asztiani, matka dwójki dzieci, została skazana w 2006 roku przez sąd irański na ukamienowanie. Władze w Teheranie twierdzą, że Irance udowodniono zdradę małżeńską, a także współudział w zabójstwie męża.

Amnesty International i adwokaci są przekonani, że ten ostatni zarzut został „dorzucony” później przez władze w Teheranie dla usprawiedliwienia okrutnej kary.

Pod naciskiem międzynarodowej opinii publicznej Teheran poinformował w zeszłym miesiącu, że odstąpi od wykonania wyroku. Teraz jednak utrzymuje, że Asztiani została skazana za udział w zamordowaniu swego męża. Wciąż grozi jej kara śmierci.

Adwokat Asztiani oświadczył, że w jego opinii obciążające ją samą zeznania wydobyto z niej torturami.

więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze