Znany pianista na Twitterze dywagował o wódce w niebie. Zarzut: obraza islamu

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sąd w Turcji postawił formalny zarzut obrazy islamu znanemu pianiście i kompozytorowi Fazilowi Sayowi; 42-letni artysta został oskarżony o obrazę wartości religijnych z powodu wpisów na Twitterze.

Fazil Say, który w roku 2008 został mianowany przez UE ambasadorem kultury, dopuścił się domniemanego przestępstwa w kwietniu, gdy na Twitterze zastanawiał się, co będzie, jeśli się okaże, iż raki (wódka ze sfermentowanych rodzynek) będzie w niebie, a nie piekle, a w piekle będzie (szkocka whisky) Chivas Regal. „Co wówczas?” – pytał ironicznie Say.

Prawnik tureckiego muzyka powiedział, że jego klient nie chciał nikogo obrazić, a krytykował głównie tych, którzy wykorzystują religię do ciągnięcia z tego zysków. Zdaniem prawnika Meltema Akyola wpisy na Twitterze nie mogą być traktowane jako wypowiedzi publiczne. Akyol przyznał jednak, że Say zamknął konto na Twitterze i że grożono mu nawet śmiercią. Pianista już wcześniej w tym roku postanowił wyjechać z kraju i osiedlić się w Japonii.

więcej na tokfm.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze