Zmartwienie ministra: Holendrzy nie chcą islamu

Asscher
| 17 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wicepremier i minister polityki socjalnej w rządzie holenderskim Lodewijk Asscher martwi się tym, że część społeczeństwa traktuje islam jako zagrożenie.

„Zwiększająca się obecność islamu w naszym społeczeństwie, z jego innym spojrzeniem na świat i tradycjami, oraz wiązanie go z przemocą i radykalizmem spowodowała, iż część obywateli zaczęła postrzegać go jako zagrożenie. Martwi mnie to, ponieważ zagraża stabilności i jedności naszego społeczeństwa”, pisze Asscher w odpowiedzi na pytania Partii Wolności (PVV).

Asscher
Asscher

Lider PVV Geert Wilders zapytał Asschera o ocenę ostatniego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez agencję de Honda, które pokazało, że większość Holendrów uważa, iż nie powinno się więcej wpuszczać do kraju imigrantów z krajów muzułmańskich. Większość ankietowanych również z radością odniosłaby się do zakazu budowy nowych meczetów.

Asscher odrzucił te propozycje. „Holenderska konstytucja gwarantuje każdemu prawo (…) do praktyk religijnych w świątyni lub porównywalnym miejscu. Obecny gabinet nie sprzeciwia się budowie nowych meczetów jeśli istnieje na nie społeczne zapotrzebowanie. To władze miasta decydują czy na ich terenie powstanie nowy meczet, czy nie”. Ponadto rząd nie planuje blokowania imigracji z krajów islamskich. Asscher: „Aliens Act precyzuje pod jakimi warunkami można uzyskać prawo pobytu w Holandii. Kraj pochodzenia nie jest brany pod uwagę przy rozpatrywaniu prawa do stałego pobytu”.

Asscher powiedział także, że nie ma związku pomiędzy islamem, a ostatnimi atakami terrorystycznymi w Bostonie, Londynie i Paryżu. „Fakt, że podejrzani o dokonanie tych zamachów byli wyznawcami islamu, nic mi nie mówi o naturze islamu jako religii.”

Pytanie Wildersa o to, czy rząd uważa, że islam wzbogaca holenderskie społeczeństwo, zostało uznane przez ministra pracy za “nie mające związku ze sprawą”. „W Holandii mamy wolność wyznania. Ludzie mogę wyznawać taką religię na jaką mają ochotę”, stwierdził Asscher.

Tłumaczenie Severus-Snape

Źródło: http://www.nisnews.nl/dutch-news-adw.html

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook