Zmarł krytyk pełzającej islamizacji Niemiec

Ralph Giordano krytyk pełzającej islamizacji Niemiec
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kiedy trwały pierwsze protesty PEGIDA, 10 grudnia zmarł Ralph Giordano, niemiecki dziennikarz, pisarz, publicysta i reżyser.

Giordano, którego matka była żydowskiego pochodzenia, przeżył hitlerowskie Niemcy więziony przez Gestapo, po wojnie szybko rozczarował się komunizmem i stał się jego krytykiem. Pod koniec życia zajął się także trzecim ruchem totalitarnym – islamizmem.

W marcu 2007 roku sprzeciwił się budowie meczetu w Kolonii, co wywołało groźby ze strony islamistów. Niezrażony jednak, dalej w 2008 roku ostrzegał przed pełzającą islamizacją Niemiec. Domagał się zaprzestania współpracy rządu niemieckiego z organizacjami islamskimi. Przemawiając na Konferencji Krytyków Islamu przeciwstawiającej się rządowej Islamskiej Konferencji, twierdził, że integracja islamu w Niemczech się nie udała, a dyskusja z organizacjami islamskimi nie ma sensu ponieważ nie ma wspólnych punktów.

Giordano uważał za niedopuszczalne, że główny partner rządu, sekretarz generalny Centralnej Rady Muzułmanów Aiman Mayzek uważa szariat za zgodny z niemieckim prawodawstwem. Wydarzenie zorganizowane przez Uniwersytet w Kolonii, Radę Byłych Muzułmanów i Fundację Giordano Bruno odbyło się pod hasłem „Wyjaśniać zamiast zasłaniać”.

Doświadczony życiowo pisarz domagał się zawsze, by twardo postępować z politycznym islamem.

AX na podst. Die Welt http://www.welt.de/politik/article2053580/Giordano-warnt-vor-schleichender-Islamisierung.html

Ralph Giordano krytyk pełzającej islamizacji Niemiec

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze