Zjednoczone Emiraty Arabskie: Ofiara gwałtu skazana za cudzołóstwo

alicia-gali
| 35 komentarzy|
image_pdfimage_print

Alicia Gail, 29, obywatelka Australii spędziła 8 miesięcy w więzieniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich… za to, że była ofiarą gwałtu.

Gail pracowała w pięciogwiazdkowym międzynarodowym hotelu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tamtego feralnego wieczoru korzystała z baru dla pracowników, w którym jak ją poinformowano mogła legalnie pić alkohol. Inny pracownik dodał lód do jej drinka. To ostatnia rzecz jaką pamięta.

„Nie wiedziałam co się stało. Byłam w szoku, czułam się chora. Nie pamiętałam jak się tam dostałam i co się wydarzyło”, mówi Gail. Jak się później dowiedziała, usłyszano jej krzyk, do pokoju wkroczyła ochrona i znalazła ukrywających się tam mężczyzn, ona była całkowicie naga i nieświadoma. Udała się do szpitala na badania, a stamtąd przewieziono ją policyjnym samochodem na komisariat, w celu złożenia skargi.
Niestety nie miała ze sobą czterech świadków wymaganych przez prawo. Wobec tego została oskarżona o cudzołóstwo i nielegalne picie alkoholu. Trzech oskarżonych przez Gail mężczyzn również zostało skazanych, lecz nie za gwałt, ale za cudzołóstwo jak ich ofiara. alicia-gali

Gail spędziła 8 miesięcy w zatłoczonym więzieniu z 30 innymi kobietami. Nikt poza jej rodziną nie wiedział o jej losie, ponieważ ambasada australijska odradziła rodzinie informowanie mediów. „Jesteś całkowicie samotny w obcym kraju, bez pomocy ze strony pracodawcy czy ambasady”, wspomina dzisiaj Gail. Po odsiedzeniu 8 z 12 miesięcy kary, Gail została wypuszczona na wolność i przeproszona. Obecnie trwa proces sądowy wobec jej pracodawcy, który zdaniem prawników powinien był ostrzec panią Gail przed ryzykiem podania pigułek gwałtu oraz przed konsekwencjami związanymi z wnoszeniem skargi.
Dzisiaj ostrzega kobiety przed udawaniem się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. „Te kraje nie mają takich samych praw co my. Możecie wpaść w poważne kłopoty”. (jk)

AX na podst. news.com.au

http://www.news.com.au/travel/news/queensland-woman-tells-of-her-jail-hell-in-united-arab-emirates/story-e6frfq80-1226028892697

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze