Zielone światło dla nielegalnego meczetu

GERMANY/
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Wielka Brytania: muzułmanie bezprawnie zajmują i przekształcają opuszczony budynek w meczet. Co na to władze miasta? Godzą się z sytuacją, mimo że muszą  przyznać, iż takie postępowanie jest sprzeczne z prawem. Co więcej, rada miejska stwierdza, że meczet przyniesie mieszkańcom wiele pożytku.

GERMANY/Rada miejska Birchfield Road w hrabstwie Handsworth daje zielone światło muzułmanom, którzy bezprawnie zagarnęli opuszczony pub w centrum miasta i przekształcili go w meczet.

Jeden z członków rady mówi: Wiedzieli, że aby wprowadzić taką zmianę, niezbędne jest pozwolenie, jednak zaczęli starać się o nie już po przejęciu budynku i urządzeniu w nim meczetu. Nie popieram takiej akcji, z drugiej jednak strony, dla mieszkańców lepiej będzie jeśli w tym miejscu stanie meczet, a nie opuszczony budynek przyciągający wandali i prowokujący antyspołeczne zachowania.

W końcu rada zgodziła się zachować meczet, jednak zaleciła monitoring miejsca, żeby upewnić się, że liczba odwiedzających nie przekroczy stu osób. Rada miejska ostrzegła również deweloperów, że w przyszłości nie będzie tolerować takiego postępowania i zapowiedziała, że rozpocznie kampanię mającą na celu informowanie ludności, że takie postępowanie jest niezgodne z prawem.

JB na podstawie BirminghamMail

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook