Zgwałcona przez muzułmanów, uwięziona zgodnie z szariatem

Alicia Gali
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dubaj jest reklamowany jako luksusowy, elegancki raj na pustyni, ale rzeczywistość jest brutalnie odmienna, jak przekonała się Australijka Alicia Gali.

Przyjęła ona pracę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w jednej z największych światowych sieci hoteli, Starwood. Historia o tym, co się następnie wydarzyło, jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto planuje podróż do tego regionu.

Gali używała laptopa w barze dla pracowników hotelu, kiedy doprawiono jej drink narkotykiem. Ocknęła się brutalnie gwałcona przez trzech kolegów z pracy. Opuszczona i przerażona dostała się jakoś do szpitala. Nie wiedziała jednak, że zgodnie ze ścisłym szariackim prawem Emiratów, jeśli sprawca nie przyzna się, nie można oskarżyć go o gwałt bez czwórki świadków, dorosłych mężczyzn i muzułmanów. Została zatem skazana za niedozwolony seks pozamałżeński i wtrącona na osiem miesięcy do więzienia.

Alicia Gali
Alicia Gali

Australijska telewizja Sunday Night wysłała mail do pracodawców Alicii, sieci hoteli Starwood Hotels, ze szczegółową listą pytań dotyczących jej sprawy. Oto ich odpowiedź:

„To co przydarzyło się naszej byłej pracownicy hotelu Le Merdien Al Aqah, Alicii Gali w czerwcu 2008 roku jest godne ubolewania. Choć hotel z zaangażowaniem działał na rzecz pani Gali, władze prowadziły dochodzenie i sprawę sądową zgodnie z lokalnym prawem. Możemy jedynie dodać, że mężczyźni zamieszani w sprawę zostali równiez osądzeni i każdy z nich odsiedział wyrok w więzieniu, zanim został deportowany. Jeśli chodzi o sprawę sądową, jaką wytoczyła pani Gali hotelowi, nie zgadzamy się z żadnym ze stawianych nam zarzutów. Dyrekcja hotelu zapewniała wsparcie i pomoc pani Gali i jej rodzinie w tamtym czasie, włącznie z pomocą medyczną i śledztwem, współpracą z reprezentującą ją ambasadą australijską, koordynacją i uzgadnianiem spraw z jej rodziną w Australii. (…) Bezpieczeństwo i ochrona naszych współpracowników i gości wciąż jest naszym najwyższym priorytetem”.

Telewizja Sunday Night skontaktowała się również z australijskim rządem, z Departamentem Spraw Zagranicznych i Handlu. Przedstawiła szczegółową listę  pytań dotyczących sprawy Gali. Oto odpowiedź: „Departament odrzucił uwagi pani Gali dotyczące jej współpracy z konsulatem australijskim  w Dubaju, jak sugerowali Państwo w liście z 7 maja 2013 roku. Pani Gali została zapewniona szeroka pomoc konsularna ze strony konsulatu w Dubaju. (…) Departament zaprezentuje swoje stanowisko, jeśli będzie to konieczne, podczas postępowania sądowego”.

 

* * *

Alicia, która wreszcie wróciła do domu i próbuje jakoś dalej żyć, przerwała po raz pierwszy milczenie w telewizyjnym wywiadzie z Rossem Coulthartem.

Video część 1 :  http://au.news.yahoo.com/video/national/watch/1e808c3f-2193-3d0d-ae39-7d810c84b565

Video część  2:   http://au.news.yahoo.com/video/national/watch/fea1b89e-9834-3502-b520-0e69519ca26f

 

* * *

 

Komentarz autora blogu Freerepublic

Islamskie prawo szariackie jest przestarzałe, kontrolujące, niedemokratyczne, barbarzyńskie, rasistowskie, seksistowskie i po prostu głupie. Kompletnie nie pasuje do nowoczesnego życia cywilizowanych narodów. Nic dziwnego, że ci, którzy żyją zgodnie z szariatem w muzułmańskich krajach lub ci, którzy dążą do szariatu na Zachodzie, uważani są za lekko opóźnionych, bowiem szariat jest zdecydowanie debilny.

Jak wtrącenie do więzienia za uprawianie seksu pozamałżeńskiego kobiety, która jest ofiarą nie jednego ale trzech odpychających gwałcicieli, może być uważane za jakikolwiek rodzaj sprawiedliwości? Kobieta ta nie flirtowała z napastnikami, ani ich w żaden sposób nie zachęcała. Nie była prowokacyjnie ubrana, a nawet gdyby była, nie daje to nikomu prawa do gwałtu. Pomimo że jest niewinna, zgodnie z głupim islamskim prawem szariatu to ofiara, kobieta, jest oskarżana i traktowana jak winowajca.

Szariat i islam dyskryminują niemuzułmanów i kobiety, jak przekonała się Alicia Gali, która jest kobietą i niemuzułmanką. Okropności, które przydarzyły się tej kobiecie, powinny posłużyć jako ostrzeżenie dla sytuacji, które mogą nadejść w przyszłości. Dlatego musimy się wciąż sprzeciwiać islamizacji naszych niewiernych krajów przez muzułmanów i tych, którzy im nadskakują. NIE PODDAMY SIĘ !

Tłumaczenie: Z Myszkowski

http://www.freerepublic.com/focus/f-bloggers/3020098/posts

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze